Sloga (P)
Mačva 1929
Sušičani osvojili bod protiv Jošanice

Nenad Đurđević nastavio je seriju pogodaka u dresu Sušice (Foto: N. Kotlajić)

Kragujevački srpskoligaš danas je na stadionu u Raški odigrao utakmicu 10. kola sa Jošanicom iz Novog Pazara i osvojio važan bod zahvaljujući pogotku Đurđevića, kojim je ostao na desetom mestu sa 14 bodova.

Posle dva vezana poraza, od kojih je najteže pao onaj od Trepče u prethodnom kolu u Kragujevcu, fudbaleri Sušice prekinuli su seriju negativnih rezultata. Oni su danas bili gosti Jošanice na stadionu u Raški usled suspenzije terena u Novom Pazaru, i odigrali su bolje u odnosu na dve prethodne utakmice. Interesantno je napomenuti da je ovo bio osmi bod koji su izabranici trenera Miroslava Stakića doneli sa gostovanja u ovoj sezoni.

Ako uzmemo u obzir osvojene bodove, može se reći da su fudbaleri Sušice igrali bolje ili imali više sreće u gostima nego kod kuće. Pobedili su Takovo u Gornjem Milanovcu (1:0) i Mačvu u Bogatiću (2:1), a remizirali sa Slogom u Kraljevu (2:2) i danas u Raški sa Jošanicom (1:1).

Sa druge strane, na stadionu u Sušici zabeležene su dve pobede i dva poraza, što je malo neobično i ispada kao da im više odgovara teren u gostima nego na svom stadionu.

Na današnjoj utakmici u Raški, Sušičani su prekinuli seriju od četiri pobede Jošanice. Bio je to susret sa malo šansi, što ukazuje da su obe ekipe odigrale čvrsto u odbrani i vrebale šansu da iz kontranapada dođu do pogotka. Može se reći da je ovajanje boda u Raški uspeh za kragujevačkog srpskoligaša, s obzirom da je nastupio bez dvojice najiskusnijih igrača, kapitena Vladimira Bate Božovića i napadača Predraga Živadinovića, koji su usled povreda propustili ovo gostovanje

Oba pogotka na današnjoj utakmici postignuta su u drugom poluvremenu. Fudbaleri Jošanice došli su u vođstvo u 57. minutu preko Ajdinovića, koji se najbolje snašao posle ubacivanja lopte iz auta. Bio je to neobičan pogodak, posle šuta sa oko pet metara lopta je nezgodno odskočila i preko Veličkovića završila u mreži.

Izjednačio je najbolji strelac Sušice Nenad Đurđević u 74. minutu. On je primio ubačenu loptu iz centrale, oslobodio se svojih čuvara i udarcem sa 16 metara savladao golmana Drobnjaka.

JOŠANICA – SUŠICA 1:1 (0:0)

RAŠKA - Stadion: FK Bane. Gledalaca: 200. Sudija: Dejan Trifunović (Beograd). Pomoćnici: Goran Bogićević, Nikola Milosavljević (obojica iz Beograda). Strelci: Ajdinović u 57. za Jošanicu, a Đurđević u 74. minutu za Sušicu. Žuti kartoni: Ajdimović, Džamović (Jošanica), Đurđević (Sušica).
Crveni karton: Rušević u 86. sa klupe (Jošanica).

JOŠANICA: Drobnjak, Čajević (od 88. Mavrić), Zimonjić, Ferizović, Kurti, Marković (od 46. Džamović), Ibrahimović (od 69. Zimonjić), Smajović, Sadović, Đerlek, Brunčević.

SUŠICA: Veličković, Maksimović (od 66. F. Đurović), Baroš, Dobrić (od 70. S. Božović), Jovović, Nedović,Đurđević, Cvijović, Obradović, Đukić, Ljubisavljević.

Sve ostale utakmice 10. kola Srpske lige „Zapad“ odigrane su juče i postignuti sledeći rezultati: Budućnost Krušik – Trepča 1:0, Sloga 33 – Sloga (KV) 2:1, Mladi radnik – Sloga (Po) 2:1, Proleter Mihajlovac – Mačva 2:1, Borac (Č) – Loznica 2:0, Šumadija (A) – Jedinstvo (Ub) 0:1, Tutin – RSK 5:1, Mokra gora – Takovo 1:0.

U vođstvu je bivši superligaš Borac 1926 iz Čačka sa 27 bodova, a Jedinstvo (Ub) i Sloga 33 iz Petrovca na Mlavi imaju po pet bodova manje. Sušica je na desetom mestu sa 14 bodova.

U narednom kolu Sušičani dočekuju Slogu 33 iz Petrovca na Mlavi.