Hrabra Igokea bez sreće protiv Zvezde

12.01.2019 sportdc.net

Košarkaši Igokee doživjeli su deseti poraz u ABA ligi. Oni su poraženi u Laktašima od Zvezde, rezultatom 79-77.

Meč je od samoga starta bio neizvjestan i izjednačen. Igokea je imala vodstvo jednim dijelom prvog perioda ali je Zvezda bolje finiširala ovaj dio igre i dobila ga sa 20-18. Zvezda je bolje otvorila drugi period ali je Igokea uspjela na pravi način odgovoriti. U samoj završnici prvog poluvremena Igokea je imala i šest poena prednosti ali na poluvremenu je ipak imala dva poena prednosti.

Zvezda je napravila seriju i došla je do pet poena prednosti na startu trećeg perioda. Igokea se konsolidovala i uzvratila serijom 14-5. Domaći su svoju prednost sačuvali i sa tri poena prednosti ušli su u poslednji period. Zvezda je zaigrala mnogo agresivnije u poslednjem periodu i došla je do pet poena prednosti. Igokea se nije predavala i trojkom Lukovića prišli su na poen zaostatka.

Zvezda je imala problema na izvođenju lopte, možda je bilo i pet sekundi ali sudije su pustile i Simanić je pogodio oba bacanja. Anđušić je pogodio jedno od dva bacanja, Milošević je uspio ukrasti loptu i Igokea je imala napad za pobjedu ili produžetak. Ipak, Radivojević maša trojku za pobjedu, Anđušić dvojku za produžetak i Zvezda je ostala neporažena.

Zvezdu je do pobjede predvodio Reglend sa 18 poena dok je Anđušić predvodio Igokeu sa 15 poena.