Sutjeska ubedljiva u derbiju, Sutjeska - Teodo 87:69

KoÅ”arkaÅ”i Sutjeske ubedljivo su savladali tivatski Teodo u derbiju 15. kola ERSTE lige. NikÅ”ićani su sinoć u gradu pod Trebjesom slavili rezultatom 87:69. Domaćin je od samog starta, kada je poveo 14: 2, dao do znanja gostima da nemaju Å”ta da traže u njihovoj kući. Radovićevi izabranici su do kraja prve četvrtine uspeli da konsoliduju redove i priđu na 7 poena zaostatka (25: 18), ali su NikÅ”ićani novim naletom u drugoj uspeli da vrate dvocifrenu zalihu i na odmor pođu na plus 13 (48: 35).

U nastavku meča domaći tim je uvečavao prednost, koja je na kraju treće deonice iznosila 18 poena (69: 51), pa je već tada bilo jasno da će Sutjeska slaviti i preuzeti primat. U 4. kvartalu Dubljevićevi momci su bez problema održavali vođstvo do konačnih 87: 69. Najbolji u ekipi pobednika bio VranjeÅ” sa 27 poena i 9 asistencija (indeks 27), a odlični su bili i Ilić sa 17 poena i 8 skokova (indeks 26), Žižić sa 16 pogodaka i 11 uhvaćenih lopti (indeks 23), i Spasojević sa 16 pogodaka. U poraženom taboru bolji od ostalih bili su Mičel sa 19 poena, Vrbica sa 13, Džonson sa 11 i Radulović koji je učinku od 9 poena dodao 11 skokova.