Granit
Budućnost

Ibar "poplavio" Mataruge

25.04.2014 RJaksic

Komšijski derbi Ibra i Mataruga odigran je u Mataruškoj Banji u okviru 22. kola okružne lige Raškog okruga. U lepoj fudbalskoj atmosferi pobedu je odnela domaća ekipa koja se ovom pobedom uključuje u trku za viši rang takmićenja. Sa druge strane ovaj poraz Mataruge dovodi u sitaciju da se bore za opstanak u ligi i dovodi u pitanje neke buduće komšijske derbije.

Pogodak koji je odlučio pobednika videli smo već u 4. minutu sustreta kada se nakon prodora i centaršuta Darka Gračanca ispred gola najbolje snašao kapiten domaćih Brkušanac. Do kraja poluvremena igralo se uglavnom na sredini terena sa povremenim napadima domaćih preko Gojkovića i Gračanca ali i pokušaja gostiju koji nisu urodili plodom. Dobrom igrom na sredini terena istako se Pantelić koji je koji je zadavao muke odbrani gostiju.

U drugom poluvremenu obe ekipe pojačale su ritam i ostatak utakmice odigran je u jakom ritmu. Gosti dolaze do prilike da izjednače preko Djokića ipak odličnom intervencijom golmana domaćih Bandovića nije došlo do promene razultata. Napadao je i Ibar ali ipak do kraja utakmice golmani nisu imali mnogo posla tako da je susret završen rezultatom iz 4. minuta. U sledećem kolu fudbaleri "Ibra" gostuju ekipi "Kralljevo Hajduka" dok ekipa Mataruga dočekuje na svom terenu ekipu "Grdice".

Raška okružna liga, 22. kolo FK "Ibar" Mataruška Banja" - FK "Mataruge" Mataruge - 1:0,
Sportski centar "Ibar", Gledalaca: 150.

Opomenuti igrači: Gračanac D., Brkušanac,Pantelić Sava, Gojković Nikola (Ibar); Raičević, Rudinac, Milošević (Mataruge)

Ibar: Bandović, Gojković, Ranković, Dević, Milutinović, Korać, Gračanac Boban (od 8. min Jakšić (od 73. Krsmanović Dragoljub)), Pantelić, Gračanac Darko, Erdoglija Nikola (od 66. min Krsmanović Nikola), Brkušanac Miloš.

Mataruge: Ilinčić, Rajičević, Živanović(od 4. min Nikolić Dalibor), Rudinac, Đokić, Milošević, Kundović (od 46. min Baltić), Nikolić, Mijajilović (od 81. min Dutina), Erović, Županjac.