Granit uspešniji u komšijskom duelu

Fudbaleri Granita rezultatom 2:1 savladali su Radnik iz Ušća i tako nastavili uspešan niz u prolećnom delu sezone Lige raškog okruga. Ekipa iz Jošaničke banje u prva tri kola nastavka ostvarila je dve pobede i remi. U prvom poluvremenu viđen je uzbudljiv meč sa dosta prilika i otvorene igre. Prvi su pripretili domaći u prvom i 3.minutu preko S.Kašića i N.Pekovića, da bi Ušćani to učinili u šestom preko Božića. Na prvi gol čekalo se do 26.minuta. Posle gužve u kaznenom prostoru, half gostiju Miodragović nespretno je zahvatio loptu koja se od stative odbila iza gol linije. Pomoćnik glavnog sudije Đokića odmah je signalizirao da je lopta prešla gol liniju, a pogodak je potvrdio S.Kašić. Najviše uzbuđenja bilo je u samom finišu prvog dela. Posle slobodnog udarca i odbijene lopte od živog zida, najbolje se snašao Samailović koji sa desetak metara uspeva da savlada golmana Vulićevića. I kada se činilo da će ekipe na odmor poravnate rezultatiski, usledio je potez utakmice. Posle akcije domaćih po desnoj strani lopta se odbila na ivicu kaznenog prostora gde ju je sačekao Šiljković i volej udarcem postiže pravi evrogol, koji se retko viđa na našim terenima. Ne toliko jaka, ali precizna lopta završila je u gornjem desnom uglu Ušćana. U drugom poluvremenu više od igre imali su gosti, stvorili su nekoliko povoljnih prilika, ali se u tri navrata obrukao Dugalić koji nije bio precizan iz povoljnih pozicija.

GRANIT - RADNIK   2:1 (2:1)

Jošanička banja. Gledalaca: 100. Sudija: Đokić (Kraljevo). Strelci: Kašić u 26. i Šiljković u 45+2.minutu za Granit, a Samailović u 43.minutu za Granit. Žuti kartoni: Jović (Granit), Miodragović, Perović, Karišik, Krunić, Božić (Radnik).

GRANIT: Vulićević, Jović, Raković, Kučević, Čingelić, I.Kašić, S.Kašić (D.Peković), Šiljković (Josijević), Mutavdžić, N.Peković (Bekčić), Karadžić.

RADNIK: Bošković, N.Mladenović, Erac (Perišić), Miodragović, Perović, B.Mladenović, Karišik, Krunić, Planojević (Dugalić), Božoć, Samailović (Tansković)