32'
Voša izgubila od Partizana u Humskoj
21.11.2021 Administrator

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine izgubili su na gostovanju od ekipe Partizana rezultatom 4:1 u 17. kolu Super lige Srbije. Strelac jedinog pogotka za Vojvodinu bio je Veljko Simić u 48. minutu, dok su za Partizan pogađali Pantić, Menig, Rikardo Gomeš i Jojić.

Partizan je bolje otvorio meč i već u petom minutu Pavlović je imao prvu šansu, ali se istakao Nikola Simić dobrom intervencijom. Crno-beli su imali novu šansu u 20. minutu, kada je Rikardo posle kornera vratio glavom u peterac ka Uroševiću, koji nije dobro zahvatio loptu.

Pored dominacije Partizana, loša vest za Vojvodinu bila je i povreda Dušana Stevanovića, koga je u 33. minutu zamenio Kopitović.

Partizan je poveo u 35. minutu, nakon Miljkovićevog centaršuta sa desnog boka, lopta se odbila do Pantića, koji je sa 15 metara pogodio sam ugao za 1:0. Domaći tim je nastavio da dominira i da napada, a u 42. minutu Menig je vukao loptu 30 metara, nanizao je nekoliko igrača i pogodio gornji ugao za 2:0.

Nakon što u prvom poluvremenu Vojvodina nije uputila nijedan udarac ka golu Partizana, Đorđević je odmah napravio dvostruku izmenu, Busnić i Bastajić zamenili su Topića i Zukića. U 48. minutu Voša je smanjila rezultat iz prve prave akcije, Čović je ukrao loptu na  tridesetak metara i nesebično proigrao Veljka Simića koji je sjajnim udarcem iz prve pogodio prvi ugao za 2:1.

U 57. minutu Čović se našao u dobroj poziciji, ali je njegov nedovoljno jak udarac završio u spoljnom delu mreže. Nakon perioda bez pravih prilika, Partizan je u 69. minutu došao do trećeg gola, Jojić je centrirao iz kornera, a Rikardo Gomeš bio najviši u skoku – 3:1.

Voša je umalo uzvratila minut kasnije, posle centaršuta Bastajića sa leve strane, Busnić je gađao glavom, lopta je prošla nekoliko centimetara pored stative.  Partizan je kaznio taj promašaj već u 72. minutu, Pantić je vratio povratnu, Jović je preskočio i tako ostavio Jojića u idealnoj poziciji da sa 15 metara lakše matira Simića za 4:1.

Trener Vojvodine odlučio je u finišu da uvede Kabića i Mrkaića, koji je i imao dobru šansu, u 82. minutu gađao je glavom, ali je golman Partizana odbio loptu u korner.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Vojvodina je ostala sa 23 osvojena boda, na deobi petog mesta.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Partizan: Popović – Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević – Jojić, Zdjelar (od 74. Šćekić) – Menig (od 64. Lutovac), Pantić (od 81. Ilić), Pavlović (od 64. Jović) – Rikardo (od 81. Milovanović).

Vojvodina: N. Simić – Jeličić, Kovaćević, Stevanović (od 33. Kopitović), Devetak – Maksimović, Topić (od 46. Busnić) – Vukadinović (od 80. Mrkaić), Zukić (od 46. Bastajić), V. Simić (od 74. Kabić) – Čović.

Izvor: fkvojvodina.rs