OFK Sinđelić
Dunav
Timočanin
Kablovi osvojili bod, izgubili dva

Danas su Kablovi u potpunosti nadigrali Đerdap, ali nisu uspeli da pobede ekipu koja se nalazi na drugom mestu Pomoravsko – Timočke zone. Obe ekipe počele su utakmicu veoma oprezno, igrači Đerdap nisu ostavili previše prostora igračima Kablova na svojoj polovini, ali je prvi pogodak potpuno promenio ritam utakmice 0:1. Kablovi su posle primljenog pogotka krenuli mnogo hrabrije. Danas se sjajni golgeter domaćina izborio za nekoliko prilika, pre nego što je u 34. minutu konačno zatresao mrežu gostiju za izjednačenje na 1:1.
Ovim rezultatom se završlo prvo poluvreme. Sličan start Đerdap je napravio i u drugom poluvremenu. U 46. minutu Dimitrijević je iz penala povisio na 1:2, penal je skrivio veteran Kostić. Trener Kablova Slaviša Krstić posle primljenog gola osvežio ekipu ubacivanjem Mihailovića i Milijića. Uspeo je u tome. Kablovi su izjednačili u 51. minutu preko Jankovića, a za vodstvo se pobrinuo danas najbolji na terenu Grujić u 63. minutu. Gosti su pokazali da nisu slučajno drugi na tabeli, uspeli su da izjednače u 82. minutu preko Dimitrijevića za 3:3. Sudija Rajičević podelio 6 žuta kartona, 4 domaćinu i 2 gostima.
Šteta, mogli smo da izborimo pobedu, ali nismo iskoristili priliku. Umeli smo da anuliramo sve vrline kvalitetnog protivnika i udarimo na njegove najslabije tačke. „Đerdap je potvrdio da je izuzetno organizovana i snažna ekipa“, izjavio je trener Kablova posle utakmice. Navijači, oko 500 njih, su stvorili fenomenalan ambijent i ispratili obe ekipe aplauzom.

Kablovi – Đerdap 3:3

Zaječar - Gledalaca - 500. Sudija: Bojan Raičević (Kruševac).
Strelci: Grujić 34. i 63. i Janković 51. za Kablove, a Popović 29. i Dimitrijević 46. i 82. minutu za Đerdap.
Žuti kartoni: Kostić, Pašić, Milijić i Miljan Iliić (Kablovi), Mašanović i Gregurović (Đerdap).
Kablovi: Jevremčević, Miljan Ilić, Kostić, Miloš Ilić, Živadinović, Stefanović (Mihailović), Stanković, Pašić, Grujić, Janković (Slavković) i Trifunov (Miljić)
Đerdap: Gregurović, Stevanović, Popović, Mašanović, Miličević, Đurović, Stevanović, Živanović, Dimitrijević, Tufajeć, Ranđelović