Novi Pazar
Napredak

JSL: Donji Srem ā€“ Vojvodina 1:2

09.05.2015 Živko Radivojević

Ogroman ulog je bio na talonu pred utakmicu na Katpoint Areni. Bodovi su domaćinu trebali u grčevitoj borbi za opstanak, a Vojvodini za ā€žput u Evropuā€œ. Pritisak je bio, očigledno, na igračima oba tima. Čini se mnogo veći na leđima Donjeg Srema. Počeli su domaći fudbaleri ofanzivno. Međutim, već u 6. minutu ā€žhladan tuÅ”ā€œ za domaće simpatizere: Asani je dugo vukao po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor, nakon čega je usledio jak, prizeman Å”ut za 0:1. Dekoncentarcija domaćih fudbalera bila je viÅ”e nego očita i u 18. minutu: Belić Å”alje prekratku loptu Prljeviću i Ćurku je malo nedostajalo da udvostruči prednost Vojvodine. Donji Srem je pripretio nekoliko minuta kasnije: Bogunović beži Pankovu i kada je uÅ”ao u kazneni prostor gostiju odlučio se na Å”ut, koji nije bio dovoljno precizan da bi doneo promenu rezultata. Samo minut kasnije, slaba igra Donjeg Srema u odbrani omigućila je Ćurku priliku da oproba Å”ut neÅ”to iskosa. Katastrofalna greÅ”ka Mitrevskog u 24. minut: Stojanović je ā€žoči u očiā€œ sa golmanom Belićem. Ovog puta golman domaćina je iz ove (ne)prilike izaÅ”ao kao domaćin. Raspoloženi za igru Ćurko u 30. minutu stvorio je sebi priliku za Å”ut: lopta odlazi preko gola. NajlepÅ”i detalj na utakmici viđen je u 33. minutu: ā€žprava bombaā€œ Ivanića sa oko 25 metara, neÅ”to iskosa i lopta zavrÅ”ava iza leđa Belića.

Donji Srem - Vojvodina

Prvu (polu) priliku u nastavku utakmice imaju gosti u 47. minutu: nakon ubačene lopte iz ugla u srce kaznenog prostora Donjeg Srema, najviÅ”i u skoku je Pekarić. Njegov udarac glavom zavrÅ”ava u gol autu. U 52. minutu ā€žsunce je ogrejaloā€œ domaće navijače: nakon centarÅ”uta Stanisavljevića sa leve strane, ā€žMogliā€œ Lakićević dobro odmerenim udarcem glave Å”alje loptu u gol. PokuÅ”avao je sremski superligaÅ” u daljem toku utakmice da učini neÅ”to viÅ”e, ali, sve se svodilo na tzv. ā€žpreskakanje igreā€œ. U 76. minutu Makarić pokuÅ”ava Å”utem sa 16 metara da iznenadi Belića, ali je njegov udarac bio suviÅ”e slab, kao i Jelića na drugoj strani minut kasnije. Očigledna inicijativa domaćina do kraja utakmice nije donela poravnanje rezultata.

Po zavrÅ”etku utakmice svoje impresije izneli su treneri ā€œvojvođanskog derbijaā€:

- Problem nam je predstavljala činjenica da smo od poslednje četiri utakmice, od kako sam ja u klubu, samo jednu odigrali kući. Definitivno, slabije igramo na svom terenu. Protiv Vojvodine je bilo vrlo slabo, neagresivno, pa i nedisciplinovano. Nisam se nadao ovakvoj igri. Kasnije smo se malo trgli, ali je bilo nedovoljno. Nezadovoljan sam igrom pojedinaca, koji nisu ispoÅ”tovali dogovor. Predstoji nam grčevita borba za opstanak. Ako se igrači ne trgnu, biće nam vrlo teÅ”ko. Moramo dići glavu i zaigrati mnogo bolje - Zoran Govedarica (Donji Srem).

- Fenomenalno prvo poluvreme: golovi, mnogo Å”ansi. Propustili smo priliku da već tada prelomimo utakmicu. Igra Vojvodine, pogotovo u prvih 45 minuta, trebalo bi da bude model igre kakva se očekuje. Na žalost, u nastavku smo igrali slabije i dozvolili smo da utakmica postane neizvesna. - Zlatomir Zagorčić (Vojvodina).

Strelci: 0:1 Asani u 6, 0:2 Ivanić u 34, 1:2 Lakićević u 52. minutu. Pećinci: Stadion ā€žKatpoint Arenaā€œ. Gledalaca: 800 . Sudija: Vlado Glođović (Vrbas).Pomoćnici: Dejan Petrović (Kikinda) i Dejan Potočan (VrÅ”ac). Žuti kartoni: Josimov (Donji Srem), Radović (Vojvodina). Igrač utakmice: SaÅ”a Ćurko.

DONJI SREM: Belić 7, Lakićević 7,5, Prljević 6,5, Mitrevski 6, Josimov 6,5 ( od 74. Crnomarković), Vukobrat 6,5 ( od 54. Jelić 6,5), Moro 7, Stanisavljević 6,5 (od 58. Sinđić 6,5), Šarac 6,5, Mirković 6,5, Bogunović 6.

VOJVODINA: Milinković Savić 7, Vasilić 7, Ivanić 7,5(od 88. Rogač), Pekarić 7,5 Pankov 7, Asani 7 (od 83. Novaković), Stojanović 7 (od 74. Makarić), Radović 7, Sekulić 7, Ćurko 7,5, Tumbasević 7,5.