Ušće posle tri remija stiglo do pobede protiv Surčinaca

Novobeograđani nikako da upale sve motore, štucaju na startu, uz pobedu na startu prethodna tri kola su remizirali što nije zadovoljavajuće obzirom kakav roster poseduju. Protiv gostiju iz Surčina pružili su solidnu partiju, a terensku inicijativu su krunisali pogotkom u 18. minutu. Arsić je prodro po krilu i ubacio prizemnu loptu u peterac, reagovao je klizećim startom Šavija i vrhom kopačke je poslao u gol. Preostali deo prvog poluvremena prošao je u uzajamnom nadmudrivanju na sredini terena.

U nastavku domaći igraju za nijansu agilnije. Dobra akcija je viđena u 51. minutu kada je Arsić uposlio Šaviju, a ovaj sa desetak metara iskosa šutirao kraj desne stative. Na 2:0 povisio je domaći tim u 63. minutu, ponovo je začetnik akcije bio Arsić. Lepo je uposlio Milosavljeva, ovaj je šutirao sa 8 metara pravo u golmana Novakovića kome se lopta odbila od grudi, na nju je natrčao Šavija i "zakucao" pod prečku.

Najagilniji igrač domaćih Arsić je u 70. minutu nanizao par protivničkih igrača i šutirao sa 17 metara, lopta je prohujala tik kraj stative. Ušće je moglo poraziti goste iz Surčina i većim rezultatom, dok su gosti neprepoznatljivi, nisu stvorili nijednu priliku za postizanje pogotka. Arsić je pozitivan utisak malo pokvario ne realizujući kazneni udarac u 85. minutu, prethodno je nakon njegovog prodora Obradović loptu zaustavio rukom u sopstvenom šesnaestercu.

Ovom pobedom Novobeograđani su pretekli Surčince na tabeli, a u petak je komšijski derbi između Brodarca i Ušća na neutralnom terenu u Žarkovu, dok Jedinstvo u nedelju po podne dočekuje poslednjeplasirani Studentski grad.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - JEDINSTVO 2:0 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Bakić Uroš. POM.SUDIJE: Obrenić Nenad i Milanović Stefan. STRELAC: Šavija 18. i 63.min (Ušće NB). ŽUTI KARTON: Todorović (Ušće NB).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Đ.Vukašinović, Mladenović, Radović, M.Ilić (Nikolić), Cvetković (Čolić), U.Vukašinović, Jović (Milosavljev), Pavlović, Šavija (Keser), Todorović (Savić), Arsić.

JEDINSTVO: Novaković, Malešević (Mijailović), Matović, Obradović (Petrović), Đermanović, Mitrović, Radlovački, Puzović (Špoljarić), Broćeta, Andrić (Jovičin), Radović (Šljukić).

Brodarac 5 : 1 Radnički (NB)
Ušće Novi Beograd 2 : 0 Jedinstvo
Studentski grad 2 : 3 Radnički (O)
BASK TEK 2 : 3 Zvezdara
Teleoptik 1 : 0 GSP Polet Dorćol
OFK Budućnost 0 : 0 KFK Ravna gora Barajevo