Brodarac
Jedinstvo
Rad
Obrenovačka "Raba" malo trokirala, ali prošla kroz Bežaniju

Obrenovčani su krenuli žustro od samog starta i već u 5. minutu preko Kukolja došli u vođstvo. Gosti su dosta kvalitetniji, malo je nedostajalo da u 10. minutu povedu dva razlike, Ivanović je sa 6 metara tukao pravo u dobro postavljenog Terzića. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak, na asistenciju Stjepanovića strelac je Ivanović u 18. minutu, ispravivši raniji propust. Ivanović jeste postigao pogodak, ali je mogao još koji, u 30. minutu bio je neprecizan sa 6-7 metara iskosa. Zadnjih petnaestak minuta Obrenovčani su povukli ručnu, tako da do odmora više nije bilo zanimljivih dešavanja.

Pokušao je trener domaće ekipe Žarko Jeličić četvorostrukom izmenom na poluvremenu da razdrma svoj tim. U 51. minutu Knežević je izveo korner, a rezervista Đorgijev loptu glavom poslao tik kraj roglja. Pritisak na gol gostiju potrajao je dobrih 15 minuta, posle toga gosti uspostavljaju ravnotežu. Izgledne prilike za Radnički redom nisu koristili Stević i Kukolj, usledila je kazna na drugoj strani. Posle brzog kontranapada Knežević je idealnim centaršutem pronašao na drugoj stativi usamljenog Đorgijeva, ovom je samo preostalo da se "pokloni" i savlada nemoćnog Stanarevića.

Radnički nastavlja da stvara i propušta prilike, igrao se 80. minut kada se Kukolj našao sam pred golom domaćih, međutim uspeo je da zatrese samo spoljni deo mreže. Nije precizniji tri minuta kasnije ni Pantazis prebacivši vratnicu domaćih sa desetak metara. Promašaji i neodlučnost golmana Stanarevića Radnički su koštala primljenog drugog gola u 86. minutu. Stefanović je sa svoje polovine poslao dubinsku loptu u šesnaesterac, Stanarević je krenuo pa stao, utrčao je Đorgijev i lobovao ga za izjednačenje. Da sve ipak dođe na svoje mesto potrudio se Kukolj u drugom minutu nadoknade postigavši pobedonosni pogodak za crvene iz Obrenovca.

Kad se sve sabere gosti zasluženo nose sva tri boda sa Bežanije, mada ih je neozbiljnost i dekoncentracija u protivničkom kaznenom prostoru mogla skupo koštati. Studentski grad u nedelju gostuje kod Jedinstva u Surčinu, a Radnički dan ranije dočekuje BASK TEK.

STUDENTSKI GRAD - RADNIČKI (OB) 2:3 (0:2)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Okanović Jovan. POM.SUDIJE: Bakić Marko i Hajduk-Veljković Miloš. STRELCI: Đorgijev 76. i 86.min (St.grad), Kukolj 5. i 90+2. i Ivanović 18.min (Radnički Ob). ŽUTI KARTONI: Kovač (St.grad), Maksimović, Šiškov i Vukadin (Radnički Ob).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Savić, Stefanović, Milanović, Popadić, Pećić (Kovač), Knežević (Čigoja), Redžić (Đorgijev), Gavrilović, Mrdak (Miletić), Milošević (Drinčić).

RADNIČKI (OB): Stanarević, Stjepanović, Bubanja (Rak), Šiškov, Pajević (Jelić), Ivanović (Stević), Maksimović, Pantazis, Vukadin, Gusnić, Kukolj.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Beograd Studentski grad Radnički (O)