Želja na sporednom koloseku u Banovcima

Odigrali su Banovčani i Želja utakmicu na prvoligaškom nivou, utakmicu punu tempa, lepih poteza, šansi i efektnih golova, pred rekordnim brojem navijača. Samo što su krenuli uvodni minuti gosti iz Inđije su poveli. Iz izrađene akcije, uigrane na treninzima, plavo-beli su poveli preko iskusnog Dimitrova u 6. minutu. U prvom poluvremenu beležimo po dve prilike za oba ruvala, domaćin je izveo dva obećavajuća prekida, Inđijci su mogli da uvećaju vođstvo. Sastav trenera Đokića nije gubio glavu, igrali su pametno i strpljivo, vrebjući priliku da anuliraju prednost gostiju.

U nastavku Banovčani su stvorili tri prilike preko raspoložanog Aćimovića i dva puta se agilni Mališ našao u poziciji da ugrozi Krivokuću (pogodio prečku). Aćimović je 54. minutu doneo izjednačenje uigranom akcijom, lepim šutom sa distance, lopta je završila u 90 stepeni. Nastavili su domaćini strpljivo da pletu mrežu oko gola Krivokuće, ni gosti nisu ostali dužni, tako da je prštalo na sve strane. U finišu utakmice pokretljivi Mališ je sa kontra strane, iskosa oprobao šut, lopta je završila u suprotnom uglu za veliku radost brojnih Banovčana.

Trener Dušan Đokić je, vidno zadovoljan, izjavio da su bili istrajni i pametni, za šta su se spremali ceo pripremni period i nisu odustali od svog stila, a to je da hoće da igraju, sa posedom, kako bi što pre stigli do završnice napada.

Na drugoj strani, Vladimir Livaja nije krio nezadovoljstvo. Kaže da je tim promenjen i rezignirano napomenuo da umesto borbe za odbranu trona sledi borba za opstanak.

OMLADINAC - ŽELEZNIČAR 2:1 (0:1)

Stadion u N. Banovcima. Gledalaca oko 700. G. sudija: Rastko Petrović. Pom. Sudije: Stefan Petrović I Stefan Koldžić. Strelci: 0:1 Dimitrov 6, 1:1 Ađimović 54 , 2:1 Mališ 84. min . Žuti kartoni: Gajić, Mališ, Đokić (Omladinac), Ivelja, Matijević, Bošnjak, Kovačević(Železničar).

OMLADINAC: Jovičić, Misić(Nikolić), Koločka, Gajić, Milićević, Mališ, Barušić(Radulović), Radić(Blagojević), Ahčin, Vujko(Mikan), Aćimović.

ŽELEZNIČAR: Krivokuća, Saračević, Bošnjak(Osman), Dobrijević, Matijević, Dimitrov, Kovačević(Bencke), Ivelja(Sudžum), Živanović, Luković, Jaćimović.

OFK Vrbas 2 : 1 Podunavac
Bečej 1918 1 : 0 Sloboda (DT)
Dinamo 1945 0 : 4 Hajduk (D)
Vojvodina 1928 6 : 0 RFK Novi Sad 1921
Radnički Zrenjanin 1 : 1 OFK Kikinda
Sloga (Č) 3 : 1 Borac (Š)