Slatina deklasirala Krivelj 5:1

Fudbaleri Slatine pobedom završili jesenji deo takmiče izvojevavši pobedu nad timom Krivelja 5:1 (3:0) pred domaćim navijačima u Okrižnoj ligi Bor. Osokoljena ekipa Dejana Pavlovića prošlonedeljnom pobedom u Radujevcu na gostujućem terenu 0:3 ušla je motivisanije u poslednju utakmicu jesenjeg dela prvenstva.

Lokalni fudbalski derbi začeo je golovima najstariji igrač na terenu Ilibašić u 10.minutu susreta nakon dobrog centaršuta Živkovića sa leve strana 1:0. Dragulović je svoj tim doveo u vođstvo 2:0 tri minuta pred kraj prvog dela igre nakon greške gostujućeg golmana Jankovića. U sudiskoj nadoknadi vremena omaleni Stojković Slatini donosi ubedljivu prednos pred kraj prvog poluvremena 3:0.

Kada su svi gledaoci mislili da je to sve ot golova viđenih u Slatini po prohladnom vremenu Rajić smanjuje rezultat na 3:1 u 67.minutu i nagoveštava uzbudljivu završnicu utakmice. Igrači oba tima nisu se štedili, napadali su protivničke golove, a blizu postizanja gola bio je Krivelj u 70.minutu susreta kada je lopta tik iznad prečke proletela iznad gola Slatine. Ilibašić je pet minuta kasnije pogodio okvir gola, reagovajući poput izvrsnog golgetera iako se nalazi u pozamašnim fudbalskim godinama.

Dejan Stanojević je svojim brzim prodorima po desnom boku uspešno probijao odbranu Krivelja, ali Petrović, Ilibašić, Stojković nisu uspevali da pronađu put lopti do mreže Jankovića.

Rezervista Slatine Vasiljević tri minuta pred kraj regularnog vremena postiže pogodak za svoju ekipu na asistenciju Petrovića i povisuje rezultat na 4:1. U nadoknadi sudijskog vremena Petrović izgradio je sebi dobru poziciju za šut svojim solo prodorom po levoj strani i sa pet metara matirao Jankovića i stavio tačku na ovu utakicu i jesenji deo prvenstva u Okružnoj ligi Bor.

Glavi arbitar na ovoj utakmici Branimir Knežević korektno je obavio svoj posao. Podelio šest javnih opomena i što je najbitnije, nije uticao na razvoj igre na terenu.

Slatini su ove polusezone bodove oteli ekipa „Rudara“ i Zlota, dok su ostale ekipe sa gostovanja otišle poražene.

Slatinski „žuti“ nalaze se u gornjem delu ligaške tabele, a nakon zimske pauze u taboru Slatinjana najavljuju napad na prvo mesto ligaške tabele.

Ključ 2 : 1 Sloga
Rudna Glava 1 : 0 Radnički
Brestovac 2 : 2 Brodoremont
Branik 3 : 3 Rudar
Bučje 0 : 3 Nemetali
Krivelj 1 : 1 Slatina
Radujevac 3 : 0 Poreč
Zlot 2 : 1 Rajac