Prekinuta serija bez poraza fudbalera Sloge iz Lozne

U okviru 11.kola Prve Rasinske okružne lige fudbaleri Sloge su na svom terenu prekinuli niz nepobedivosti i u najverovatnije najlošijem izdanje ove sezone izgubili od vrlo dobre ekipe Rubina iz Donjeg Stupnja rezultatom 0:1.

Da će biti tako videlo se od samog početka utakmice gde su domaći igrači mnogo grešili u predaji lopte, a gosti sa vrlo dobrim Pršićem i Miladinovićem to koristili i konkretno pretili ka golu Savića. Prvu takvu priliku su imali već u 13. minutu kada grešku danas indisporinane odbrane ipak Miladinović nije pretvorio u vodjstvo. Naime pogrešio je Miloš Kovačević, a Miladinović se našao oči u oči sa Savićem i kada su svi već videli loptu u golu njegov udarac završava pored stative. Već u 15. minutu gosti postižu pogodak ali je isti na intevensiju pomoćnog sudije poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao strelac. Naime Pršić je uputio odličan udarac prema golu Savića koji je već bio savladan, ali se isprečila prečka. Na odbijenu loptu je natrčao jedan igrač Rubina koji je ispostavilo bio u nedozvoljenoj poziciji. I onda trenutak odluke. Domaća ekipa je izvela korner, a gosti su se odbranili, organizovali izvanredan kontra napad koji u pogodak pretvara Pršić za ispostaviće se konačnih 0:1. Do poluvremena se igralo uglavnom na sredini terena sa dosta grešaka domaćih igrača.

U drugom poluvremenu dvojac na klupi Sloge Palvović-Miletić su izvršili promene i činilo se da će domaćin preokrenuti utakmicu u svoju korist. Međutim jalovi napadi bez konrektne završnice sa par udaraca ka golu gostiju bilo je malo da se izjednači a kamoli preokrene rezultat. U tom period beležimo jednu šansu Miloša Kovačevića čiji pokušaj je sa lakoćom zaustavio Filipović. Sve šanse gostujuće ekipe bile su plod grešaka insisponiranih fudbalera Sloge.

Po svemu vidjenom gosti su osvojili tri boda lakše nego što su i mislili, a ruku na srce bili su bolji za taj jedan postignuti pogodak. Napominjem i to da je utakmica bila vrlo korektna bez grubljih startova. Pred fudbalerima sloge su paklene dve nedelje u kojima će odigrati 4 utakmice. Evo prilike već u sredu u kup utakmici u kojoj dočekujemo ekipu Blagotina iz Poljne člana zone Zapad.

Sloga (L) - Rubin Donji Stupanj 0:1 (0:1)

Igralište kraj Morave u Lozni, gledalaca 50. Sudija Stojanović (Kruševac) 7. Strelac: Pršić u 32. minutu. Igrač utakmice: Pršić

Sloga (L): Savić 6,5, D.Vasiljević 5,5 (od 46 Stojanović 6,5), S.Nedeljković 6,5, Milošević 6,5, Jovičić 5,5 (od 63A.Vasiljević 6,5), Milojević 5,5 (od 64 Milosavljević 5,5), N.Nedeljković 6, Mladenović 6, Ma.Kovačević 6, Mš.Kovačević 5,5, Velisavljević 6.

Rubin: Filipović 6,5, Čović 6,5, Karić 6,5, Azdejković 6, Miladinović 7, Filipović 6,5 (od 89 Nikolić), Pršić 7 (od 89 Nikolić), Jovanović 6,5, Petrović 6 (od 46 Obradović 6,5), Ugrinić 6,5 (od 83 Milovanović), Miljković 6,5 (od 89 Lisinac).

Sloga (L) 0 : 1 Rubin
FUD 2 : 1 Bošnjane
Trudbenik 3 : 2 Polet 57
Parunovac 1 : 3 Jastrebac
Sloga (Ć) 5 : 1 Sloga (D)
Temnić 1924 6 : 2 13. April