Druga liga Zapad: Metalac Takovo - Lučani 1:3

Meč petog kola odbojkaške druge lige „Zapad“,između domaćeg Metalac Takova i ekipe Lučana,završen je trijumfom odbojkaša iz Donjeg Dragačeva,rezultatom 1-3.Inače,izvršena je zamena domaćinstava,pa će Lučanci ugostiti današnje rivale u prolećnom delu prvenstva.Možda su pre meča,odbojkaši iz Gornjeg Milanovca bili favoriti ali je na parketu sportske hale „Breza“,situacija bila sasvim drugačija i bodovi su zasluženo pripali gostima.Duel su bolje otvorili igrači iz grada na Despotovici,uspevši da steknu tri poena prednosti pri rezultatu 8-5 i 11-8.Do četrnaestog poena,suficit je iznosio 4 poena(14-10).Trener Lučanaca bio je primoran da zatraži minut odmora kako bi zaustavio nalet protivnika.Predah je dao rezultata i gosti osvajaju 6 poena zaredom,najviše zahvaljujući odličnim servisima Milosavljevića.Ekipa Lučana dva poena viška održava do skora 20-22,kada Bukvić realizuje kontru i povišava na 20-23.Uzvratili su domaći i uspeli da poravnaju rezultat.Međutim,nisu imali snage i koncentracije da načine potpuni preokret,pa su Lučanci nakon još jednog poena Bukvića i dobrog servisa Milorada Koturovića,set rešili u svoju korist 23-25.Drugi period protekao je u znaku gostiju,koji su u svim elementima igre,potpuno nadvisili Milanovčane i osvojili set sa 12-25.Sve je u tim trenucima funkcionisalo besprekorno u redovima Lučanaca,servis,prijem,blok... U istom ritmu krenuo je i treći set.Gosti su nametnuli svoju igru i održavali 4 poena viška,do skora 13-17 a zatim stvorili i 5 poena prednosti pri rezultatu 16-21.Mnogi su tada pomislili da se meč bliži kraju ali ne i uporni odbojkaši Metalac Takova.Najpre je rezervista Ivan Milošević,odličnim servisima uspeo da smanji na 20-21,da bi do potpunog egala došlo na 24-24.U triler završnici motivisaniji su bili izabranici trenera Miloševića osvojivši set rezultatom 28-26 i smanjivši na 1-2 u setovima.Naredni set počinje izjednačenom igrom do sedmog poena,kada Lučani prave osetnu prednost zahvaljujući,pre svih,Đorđu Alempijeviću i Radošu Milosavljeviću i odlaze na velikih 8-15.Međutim,ubrzo se i ta prednost istopila nakon servisa Đurovića i rezultat je izjednačen 16-16.Ponovo se bude gosti i vezuju 4 napada u nizu za 16-20.Domaćin uzvraća i prilazi na poen zaostatka ali nakon nove serije poena Lučanaca,meč je prelomljen i rešen u korist izabranika Branka Madžarevića.Četvrti period igre okončan je skorom 21-25 a meč 1-3 u setovima.Nakon,veoma važne pobede OK Lučani su dospeli na deobu druge pozicije sa veoma dobrim šansama da polusezonu okončaju visoko plasirani.

Metalac Takovo 0 : 3 Partizan
Užice 3 : 1 Brezovica
Lučani 2 : 3 Antena
FAP Livnica 0 : 3 Bukovica Putevi
Ribnica 2 3 : 1 Priboj