Dobar bod fudbalera Sloge iz Lozne protiv odlične ekipe Jastrebca

U okviru 4. kola Prve Rasinske okružne lige u Lozni su se sastali domaća Sloga i Jastrebac iz Velikog Šiljegovca. Pravedna podela bodova rezultatom 1:1.

Da će biti tvrda, prava prvenstvena utakmica videlo se od starta gde su prvih 25 minuta bili oprezni i jedni i drugi. Igralo se uglavnom tvrdo na sredini terena sa dosta duel igre. Prva iole ozbiljnija šansa dogodila se u 26. minutu kada je po levoj strani prošao Luka Rakovac, centrirao na drugu stativu gde je sam bio Milojević koji hvata volej iz prve, ali nažalost šut je završio  malo iznad prečke. U prvom poluvremenu beležimo još dve šanse gostujućih igrača. U 35. minutu usledio je kontranapad gostiju preko desne strane dobar centaršut u srce šesnaesterca gde je bio sam najbolji igrač Jastrebca, Jevgenijević i glavom šutira tik pored stative. Isti igrač u 43. minutu prolazi kroz smušenu odbranu domaćih i neometan šutira sa nekih 7-8 metara  medjutim dobro postavljeni Savić brani njegov šut. Na odmor se otišlo sa najnepopularnijim rezultatom.

Na početku drugog poluvremena trenerski tandem na klupi Sloge, Pavlović-Miletić vrši izmenu i umesto Nenada Nedeljkovića na teren izlazi mlađani Andrija Pećerić. Ova izmena je donesla živost u napadu domaćih tako da su na početku poluvremena bili nadmoćniji rival. U tom period šut je u dva-tri navrata oprobao pomenuti Pećerić, ali su šutevi završavali tik pored gola. I kako to obično biva u jeku napada domaćih jedan kontranapad gostiju u 59. minutu donosi promenu rezultata. Naime na dobar centaršut sa desne strane natrčava Jevgenijević i ovoga puta ne greši već šalje loptu pod prečku nemoćnog Savića. Već u sledećem napadu dakle u 60. minutu domaći poravnavaju rezultat. Loptu po desnoj strani vuče Pećerić vara dva igrača gostujuće odbrane. Na drugoj stativi odlično je uočio Milojevića koji prima loptu vara svog čuvara i golmana i šalje loptu u levi donji ugao za radost domaćih navijača. Do kraja utakmice se videlo da i jedni i drugi gube dah tako da je vidjeno po jedna do dve poluprilike. Najbolju šansu za izjednačenje imao je najbolji igrač Jevgenijević koji je sa pet metara šutirao glavom u dobro postavljenog Savića koji je i ovom prilikom pokazao da je jedan od najboljih.

Po svemu viđenom zaslužena podela bodova sa jednom od ponajboljih ekipa u ligi. Sledeće dokazivanje je već u subotu kada putujemo na teško gostovanje u Mačkovac.

Sloga (L) 1 : 1 Jastrebac
Polet 57 1 : 1 Sloga (D)
Bošnjane 0 : 1 13. April
FUD 2 : 1 Dedina
Trudbenik 4 : 0 Gradina
Parunovac 0 : 0 Gornji Stepoš
Sloga (Ć) 7 : 2 Čitluk
Temnić 1924 6 : 1 Mačkovac