29.10.2012 S.Blagojević

Prva Rasinska OL: Jovan Kursula - Sloga 1:2

Bio je to nekad derbi sa 2000 gledalaca,danas ih je bilo na prste prebrojati. Agonija Varvarinaca se nastavlja ovog puta bodove sasvim zasluženo nosi lokalni rival iz Ćićevca a napadači Sloge propustili su još nekoliko prilika da

danas savladaju vrlo slabog i nesigurnog Lazića. Prvu veliku šansu propustio je Maksimović već u 5 minutu za goste pošto ga je jedan domaći igrač greškom uposlio pred svojim golom ali je šut Maksimovića golman Lazić odbranio.Kazna je stigla vrlo brzo Saša Antić je sjajno uposlio Arsića koji je pogodio za vođstvo domaćina.Bilo je to nažalost sve u prvom poluvremenu od domaćih ,gosti najpre u 27 minutu propuštaju kolosalnu šansu pošto je golman Lazić već matiran štoper Veljić brani telom na gol liniji tri puta šuteve gostujućih igrača najpre Maksimovića pa Golubovića pa Stanojevića. U 30 minutu ipak 1:1. Usledio je centsaršut sa leve strane golman Lazić je izašao sa gola a Darko Maksimović iako je bio leđima okrenut golu glavom lobuje istrčalog Lazića. Do kraja poluvremena inicijativa gostiju a najveću šansu propušta Golubović pošto posle kornera i nespretne intervencije Lazića promašuje prazan gol. Drugi deo potpuno pripada gostima ,trener gostiju Ljubomir Pavlović u igru uvodi poznatog pakera Sašu Milosavljevića a on u istom minutu sjajno upošljava Golubovića za vođstvo gostiju. Do kraja i dalje inicijativa gostiju kao da igrače iz Varvarina njihov trener Ivan Mitić nije dobro fizički spremio pa gosti dominiraju ipak domaći propuštaju veliku šansu da dođu do boda pošto na jednu odbijenu loptu startuje Arsić i volejom je šalje u donji desni ugao Ratajca ali ovaj bravurozno brani i bodovi putuju u Ćićevac.

Strelci:1:0 Arsić u 20,1;1 Maksimović u 30,1:2 golubović u 60 minutu. Stadion Temnića u Varvarinu,gledalaca 100.Sudija Goran Jevtić (Kruševac) 7.Opomenuti igrači:Nikola Savić i Antić (Jova Kursula) i Damir Jovanović (Sloga). Igrač utakmice:Goran Kezunović (Sloga).

JOVAN KURSULA: Lazić 5,5,Boškovac 7,Nikola Savić 6,Savović 6,Veljić 6,5,Arsić 7,Budimčić 5,5,Antić 7,Mihajlović 5,Milojević 6,Radaković 5,5(Tomić-( Filipović-).
SLOGA:Ratajac 7,5, A.Petrović 7,Đokić 7(Saša Milosavljević 7,5), Kezunović 7,5, Marko Stanojević 7,Savić 7(Živković 7),Al.Petrović 7,5,Golubović 7(Didić 7),Maksimović 7,5,Marković 7.

FUD 2 : 2 Šanac
Jastrebac 3 : 2 Poljoprivrednik
Jasika 2 : 3 Gradina
Trudbenik 3 : 0 Sloga (Ć)
Jedinstvo 1936 6 : 1 Blagotin
Mladost 3 : 0 Naupare