23.04.2013 S. Blagojević

Prva rasinska liga: Jastrebac - Jovan Kursula 2:2, Trudbenik - Jedinstvo 1936 2:0

Podvig igrača iz Varvarina koji su sa vruđeg terena u Velikom Šinjegovcu doneli bod , bod koji im mnogo znači u borbi za opstanak. Utakmica je bila puna preokreta a izjednačujući pogodak postigao je Popović igrač koji je od 20 minuta bio povređen pa ga je trener Slobodan Raca prebacio u špic napada a on u 84 minutu rešio utakmicu. Strelci: 1: 0 Marko Jevgenijević u 38, 1: 1 Mihajlović u 53, 2: 1 Jevgenijević u 65, 2: 2 Popović u 84. minutu. Igralište Jastrepca u Velikom Šiljegovcu, gledalaca 100. Sudija Stefan Jovanović (Kruševac) 7, 5. Opomenuti igrači: Milosavljević (Jastrebac) i Rakić (Jovan Kursula). IGRAČ UTAKMICE: POPOVIĆ (Jovan Kursula). JASTREBAC: Krneta 5, Milićević 6, Milosavljević 7, Vukadinović 6, Milošević 6, 5, Dimitrijević 6, 5, Đurđević 6, Filipović 6, Zdravković 6, Jevgenijević 8, Lazarević 6, 5JOVAN KURSULA: Dimitrijević 6, Petković 6, 5, Marko Savić 7, Veljić 6, 5, Popović 8, Rakjić 6, 5, Anđelković 6, Tomić 6, 5, Mihajlović 7, 5, Zoran Avramović 7, 5, Aleksandar Avramović 6, 5.

Na slici Zoran Avramović -Keza živa legenda Temnića i u 47 godini briljira na zelenom terenu.

Zaslužena pobeda domaćih posle bolje igre a mogla je biti i veća da Saša Vukadinović nije u 65. minutu promašio penal, ovom pobedom domaći su se ponovo primakli vrhu ali i razuverili neverne Tome da će prepustiti bodove Jedinstvu. Strelci. 1:0 A. Gazibarić u 15, 2:0 Milić u 78. minutu. Stadion Trudbenika u Stalaću, gledalaca 150. Sudija Jevtić Goran(Kruševac) 7. Opomenuti igrači: Stamenković(Trudbenik) i Đurković, Maksimovič i Gašić (JEDINSTVO). IGRAČ UTAKMICE: MILAN MILIĆ (Trudbenik). TRUDBENIK: Nešić 7, Tomašević 7, Pavlović 7, 5, Vukadinović 7, Bojan Nagulić 7Milić 8, Ivković 7, 5, Simić 7(STEFAN Gazibarić 7), Lazarević 6(Zoran Nagulić 7), Barezi 7, 5, A. Gazibarić 8(Stamenković-).JEDINSTVO 1936: Vasilijević 6, 5, Mihajlović 6, Božinović 6, Džopalić 6, 5, Gašić 6, 5, Mijatovičć6, Stoiljković 6, Miletić 6, 5, Maksimović 6, Savić 6, Đurković 5.

Gradina 0 : 2 Trajal
Poljoprivrednik 1 : 0 Sloga (Ć)
Šanac 3 : 3 Blagotin
FUD 2 : 2 Sloga (D)
Jastrebac 2 : 2 Jovan Kursula
Jasika 0 : 1 Mladost
Trudbenik 2 : 0 Jedinstvo 1936