Dunav izgubio dobijeno

Košarkaši Dunava poraženi su na svom terenu u 3.kolu Prve muške regionalne lige od Jedinstva iz Novog Bečeja košem u poslednjoj sekundi utakmice. Bila je ovo uzbudljiva utakmica svih 40 minuta. U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba. Obe ekipe su odigrale slabije u odbrani pa je viđen veliki broj poena i na odmor se otišlo rezultatom 47:44. U trećoj četvrtini domaći košarkaši odigrali su mnogo bolje, pre svega u odbrani, čime su stekli osetljiviju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 12 poena. U prvih nekoliko minuta poslednje četvrtine Dunav je uspešno održavao stečenu porednost i u posledna četiri minuta meča ušao sa +9 ali onda dolazi do velikog pada u igri i gosti iz Novog Bečeja do kraja utakmice prave seriju 14-4 i košem u poslednjem napadu, u poslednjoj sekundi meča dolaze do pobede. Čestitke igračima i jednog i drugog tima na borbenosti i prikazanoj igri a i večeras se pokazalo, po ko zna koji put, da sudije u Prvoj muškoj regiopnalnoj ligi nisu dorasle ovako uzbudljivim i neizvesnim utakmicama u kojima svojim greškama direktno utiču na rezultat. Statistiku sa večerešnje utakmice možete pogledati na LINKU ili u PDF-u. Pred košarkašima Dunava je da se što pre oporave od ovog šokantnog poraza jer ih u narednim utakmicama očekuju još teži protivnici. Sledećeg petka predstoji derbi u Staroj Pazovi, zatim u vanrednom kolu u utorak Dunav dočekuje Akademik, pa slede Veternik, Vojvodina, Vrbas, Topola... Košarkaši Dunava poraženi su na svom terenu u 3.kolu Prve muške regionalne lige od Jedinstva iz Novog Bečeja košem u poslednjoj sekundi utakmice. Bila je ovo uzbudljiva utakmica svih 40 minuta. U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba. Obe ekipe su odigrale slabije u odbrani pa je viđen veliki broj poena i na odmor se otišlo rezultatom 47:44. U trećoj četvrtini domaći košarkaši odigrali su mnogo bolje, pre svega u odbrani, čime su stekli osetljiviju prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 12 poena. U prvih nekoliko minuta poslednje četvrtine Dunav je uspešno održavao stečenu porednost i u posledna četiri minuta meča ušao sa +9 ali onda dolazi do velikog pada u igri i gosti iz Novog Bečeja do kraja utakmice prave seriju 14-4 i košem u poslednjem napadu, u poslednjoj sekundi meča dolaze do pobede. Čestitke igračima i jednog i drugog tima na borbenosti i prikazanoj igri a i večeras se pokazalo, po ko zna koji put, da sudije u Prvoj muškoj regiopnalnoj ligi nisu dorasle ovako uzbudljivim i neizvesnim utakmicama u kojima svojim greškama direktno utiču na rezultat. Statistiku sa večerešnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba. Pred košarkašima Dunava je da se što pre oporave od ovog šokantnog poraza jer ih u narednim utakmicama očekuju još teži protivnici. Sledećeg petka predstoji derbi u Staroj Pazovi, zatim u vanrednom kolu u utorak Dunav dočekuje Akademik, pa slede Veternik, Vojvodina, Vrbas, Topola.