15.10.2012 V. Janković

MFL Sombor: Prva pobeda Metalca

Fudbaleri somborskog Metalca uspeli su u VIII kolu da ostvare prvu pobedu u novom prvenstvu Međuopštinske Lige, savladavši u gradskom derbiju OFK Šikaru na svom terenu sa 4: 1. U utakmici u kojoj je domaći sastav nadigrao gosta iz somborskog izletišta, het-trikom se proslavio napadač Metalca, Komazec , a četvrti gol postigao je Dragić sa bele tačke. Oslabljeni gosti iz Šikare, za koje danas nisu nastupili Bandobranski i Trbojević, zbog izdržavanja kazne crvenih kartona na prošlonedeljnoj utakmici sa Dunavom , držali su se samo u prvih 45 minuta susreta, kada su primili samo jedan gol. Već u trećem minutu nastavka , Dragić je iz penala povećao prednost, a trostruki strelac Komazec je u 55 i 57 minutu zapečatio sudbinu gostima. U samom finišu susreta , Mirosavljević je uspeo ublažiti poraz i postići počasni gol za svoj tim. U dobroj fudbalskoj predstavi, na kojoj je postignuto pet golova, akteri su pokazali borbenost i želju za nadigravanjem a domaćem sastavu je pošlo za rukom da uknjiži i prvu pobedu, postigne četiri gola, koliko je postignuto u svih ostalih sedam kola pre toga Na drugoj strani, šikarčan sa oslabljenim sastavom i nisu mogli više od časnog poraza.

Sombor, 14. oktobra 2012 Igralište kod železničke stanice. Gledalaca 50. Sudija Bečanović pomoćnici Vorkapić i Đipalo (svi iz Sombora) Delegat Stipica Ivanović (SomFbor). Strelci Komazec u 38, 55 i 57 i Dragić u 48 iz penala za Metalac, a Milosavljević u 84 za OFK Šikaru. Žuti kartoni Kljajić, Đukić i Komazec (OFK Metalac) a Mirosavljević (OFK Šikara) crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Komazec (Ofk Metalac) .

OFK METALAC : Perić, Horvat, NJegovanović, Stojanović, Bojić, Kljajić, Pačirski, Jukić, Mandić ( Radaković), Đukić i Komazec.
OFK ŠIKARA : CurnovićFridrih, Duduković , Vulin (Šantor), Topalov, Karalić, Devrnja, Milosavljević, Bačić, Miljić i Joka

Aleksa Šantić 3 : 0 OFK Šikara
Rastina 1918 2 : 1 Rusin
Terekveš 0 : 2 ŽAK
OFK Odžaci 2 : 1 Dinamo
Jedinstvo (K) 1 : 0 Jedinstvo (R)
OFK Metalac 3 : 0 Panonija