Prijateljska utakmica: RFK Grafičar (omladinci) - OFK Bečej 1918 3:3

Bečejac Čedomir Tomčić bio je trostruki strelac - foto: V. Jankov

Bečejcisu bolje otvorili utakmicu i već poslepola sata vodili sa 2:0. Oba puta strelac je bio iskusni Čedomir Tomčić. Kod prvog gola je veliki deo posla obavio Šormaz, koji je u ranoj fazi utakmice zamenio povređenog Krajinovića, jer je uspešno prošao kroz odbranu domaćina i onda povratnom loptom uposlio Tomčića, koji je akciju materijalizovao golom. Momci sa Tise su povećali vođstvo posle duplog pasa Žeravice i Tomčića, jer je ovaj drugi loptu sproveo u mrežu za 0:2. Do odlaska na odmor Beograđani su poravnali rezultat. Prvo se u listu strelaca, posle duplog pasa sa Jankovićem, u 33. minutu upisao Tosković šutem sa ivice kaznenog prostora, a sedam minuta kasnije Bajićjeodlično šutirao i pogodio donji desni ugao.

U nastavku novi pogodak visokog Tomčića u 60. minutu. Ponovo je Šormaz bio asistent, a Tomčić je sa osam metara poluvolejom doveo Bečejce u novo vođstvo svojim trećom pogotkom na utakmici. Tačku na rezultat stavio je u 75. minutu Sandulović, jer je iskoristi netačno dodavanje Brkića, presekao putanju lopti i u punom trku obišao istrčalog golmana Milovanova i postavio konačnih 3:3.

Za utakmicu u kojoj se vidi šest golova, slede samo pohvale. Srpskoligaš sa Tise, mada ni u šestoj zimskoj proveri nije osetio radost pobede, ima razloga za zadovoljstvo, jer su tri puta, koliko i u prethodnih pet utakmica, zatresli mrežu rivala.

Beograd: Pomoćni teren stadiona „Rajko Mitić“. Gledalaca: 50.  Strelci: 0:1 Tomčić u 20, 0:2 Tomčić u 30, 1:2 Tisković u 33, 2:2 Bajiću 40, 2:3 Tomčić u 60. 3:3 Sanduloviću 75. minutu.

RFK Grafičar: Mateo, Petković, Mitić, Lolić, Ćurčić, Beković, Tosković, Ramović, Janković, Bajić, Marinković. Igrali su još: Sandulović, Tang, Bogdanović, Čolić, Milovanović, Omar, Trkulja, Prvulović.

OFK Bečej 1918: Milovanov, Milin, Vorgučin, Zeljković, Preradov, Tutnjević, Tomić, Krajinović (od 15. Šormaz), Žeravica, Popadić, Tomčić. Igrali su još: Brkić, Čanad, Nađ, Živanović, Kuvakalović, Kudrić.

Voždovac 3 : 4 Crvena zvezda
RFK Grafičar 0 : 1 Čukarički
Mladost (L) 1 : 1 IMT
Mačva 2 : 1 Zemun
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Vojvodina 3 : 0 TSC
Partizan 2 : 0 OFK Beograd