IMT arhivirao i Grafičar

IMT je uz Vojvodinu i Čukarički bio maksimalan u prva dva kola, dok se Grafičar ne može pohvaliti dobrim startom, imaju remi i poraz. Domaći ofanzivno igraju od samog starta, Miloš Jović u prvih desetak minuta propušta dve idealne prilike da matira gostujućeg golmana. Kako to u fudbalu biva, za propuste su surovo kažnjeni u 14. minutu. Fajsal je prošao po boku i odigrao povratnu do Takera, ovaj udarcem sa 7-8 metara dovodi Grafičar u vođstvo. Fajsal je tri minuta kasnije i sam bio strelac nakon solo prodora, to je već solidnih 2:0 za goste.

Momci iz IMT-a nisu klonuli duhom, atakuju, ali u odsudnim momentima nisu dovoljno smireni i efikasni. Radojević i Stefan Jović u razmaku od 5 minuta izlaze jedan na jedan sa Lainovićem, ali je golman gostiju u oba slučaja izašao kao pobednik. Domaći su najzad smanjili u 35. minutu, Stefan Jović je rezantnim udarcem sa 15 metara loptu smestio u samo ćoše. Dekocentracija napadača koštala je domaće gola zaostatka na poluvremenu.
Ultra ofanzivna igra IMT-a u nastavku donela je izjednačenje u 52. minutu. Posle strahovitog šuta Konstantinova sa ivice kaznenog prostora lopta se zakoprcala u mreži za 2:2. Nije prošlo ni 60 sekundi, a moglo je doći do potpunog preokreta, Latinović se još jednom istakao odbranom posle volej udarca Krstića sa oko 12 metara udaljenosti.

Totalni rezultatski preokret zbio se u 75. minutu, lep dupli pas Krstića i Miloša Jovića ovaj drugi je začinio pogotkom. Znalački su domaći do kraja susreta održali prednost, te sa sa nova tri uknjižena boda nalaze na maksimalnom skoru posle tri odigrana kola.
IMT je još jednom domaćin za vikend, u goste im dolazi Čukarički, dok Grafičar dočekuje Spartak iz Subotice.

IMT - GRAFIČAR 3:2 (1:2)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Bura Marko. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Bratić Nemanja. STRELCI: S.Jović 35, Konstantinov 52. i M.Jović 75.min (IMT), Taker 14. i Fajsal 17.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Krstović (IMT), Gačić (Grafičar).
IMT: Mirković, Oros (Keser), Konstantinov, Tripković, Vukomanović, Krstović , M.Jović, Krstić, Milićević (Radojević) (Milutinović), Cvetković, S.Jović (Popović).
GRAFIČAR: Lainović, Kostić, Veljović, Gačić (Borović), Taker, Crnojević, Gudelj, Majstorović, Ivanović (Ajduković), Fajsal (Mizdrak), Bubanja (Radović).

IMT 3 : 2 RFK Grafičar
Čukarički 8 : 0 Radnički (NB)
Radnički 1923 3 : 1 Zemun
Partizan 6 : 1 Mladost (L)
Crvena zvezda 6 : 0 Novi Pazar
Jedinstvo (Ub) 2 : 0 Voždovac