Crvena zvezda pobedila Borac i osamila se na vrhu tabele

Košarkaši Crvene zvezda mts pobedili su ekipu Borca iz Čačka rezultatom 109-62 u utakmici 12. kola regionalnog takmičenja. Povratak Vajta i rekord Lazića obeležili meč u Beogradu.

Ovom pobedom crveno-beli su usamljeni na prvom mestu na tabeli sa skorom 10-1. Meč u Beogradu ostaće upamćen i po rekordu Branka Lazića koji je u poslednjem minutu prvog poluvremena, pogotkom uz faul i ubačeno slobodno bacanje, postao najbolji strelac Crvene zvezde u istoriji regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde mts, koja je ovaj meč odigrala bez Davidovca i Dobrića, bili su Holins i Ivanović sa 16 poena.

Ovo je bio treći duel dva tima u regionalnom takmičenju i treća pobeda crveno belih, koji su ovaj meč odigrali samo 40 sati nakon utakmice sa Bajernom u okviru Evrolige.

Utakmica u hali Aleksandar Nikolić protekla je u dominaciji crveno belih koji su odlično otvorili meč i poveli 14-3 nakon čega je trener gostiju Marko Marinović zatražio tajm aut. Prva deonica protekla je u odličnoj šuterskoj epizodi našeg tima, a rezultat posle deset minuta iznosio je 28-13.

U drugoj četvrtini gosti su zaigrali bolje i prišli u jednom trenutku na 5 poena zaostatka ali je taj nalet brzo odbijen, pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću 49:37, uz 12 poena Erona Vajta i 9 poena Holinsa.

Treću četvrtinu crveno beli su otvorili serijom 15-2 i već u 23.minutu pitanje pobednika praktično je bilo rešeno, a do kraja ove najproduktivnije deonice pogađali su bukvalno svi pa je na kraju četvrtine i posle 30 minuta košarke bilo ogromnih 86-52. Trener Dejan Radonjić ovakvo kretanje rezultata iskoristio je da rasporedi minutažu i odmori igrače koji su nosili ogroman teret teške utakmice sa Bajernom. Na kraju konačan rezultat bio je velikih plus 47 za crveno bele.

KK Crvena zvezda mts: Lazarević 11, Volters 9, Mitrović, Lazić 13, Kalinić, Holins 16, Simonović 8, Ivanović 16, Marković, Vajt 15, Kuzmić 6, Cirbes 10.

Nakon ovog meča, ekipa Crvene zvezde već u utorak putuje u Istanbul gde ih u sredu očekuje meč 17.kola Evrolige sa Anadolu EFES-om.