Međuopštinska liga Srem - "Istok": Srem - Polet 5:0

Dominacija Srema u derbiju

Po položaju ekipa na tabeli, utakmica između Srem i Poleta iz Novih Karlovaca, trebala je biti derbi 12. kola. Međutim, tako je bilo samo “na papiru”. Jedino vredno spomena “iz učinka” su dve prilike Savkovića u 15 minuti, sve u istom napadu. Međutim, Štampar je bio “na visini zadatka”. Posle toga, Srem je dominirao u svakom pogledu. Najpre je Nović sjajnim šutem sa oko 30 metara savladao Bašića (lopta je na putu ka golu zakačiula nekod od obrambenih igrača gostiju). Nkoliko minuta pre kraja prvog poluvremena, Nović se još jednom upidsao u listi strelaca.

U nastavku utakmice na terenu je bila “samo jedna ekipa”. Fudbaleri Srema bili su, više nego očigledno, fizički dominantniji i bilo je pitanje samo oliko će njihova pobeda biti ubedljiva. U 56. minuti Alijagić je bio sjajno proigran, te je ritinski savladao iskusnog Bašića. Iz opravdano dosuđenog penala u 73. minutu Nović postiže još jedan gol, a konačan rezultat (nešto kasnije) podstavlja Krejić.

SREMSKI MIHALJEVCI. Igralište: FK Srem. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Stojković (Dobrinci). Strelci: 1:0 Nović u 32, 2:0 Nović u 40, 3:0 Alijagić u 56,. 4:0 Noviću 72. iz kaznenog udarca i 5:0 Krejić u 74. minutu. Žuti kartioni: Krejić (Srem), Bašić, Savković i Koračević. IGRAČ UTAKMICE: Saša Nović.

SREM: Štampar, Turčinović, Pilipović, Maričić, Paunković, Vučković (od 61. Kurteš), Bosančić (od 73. Ranković), Alijagić, Nović, Bežanović, Krejić (od 77. Pujić),

POLET: Bašić, Milić (od 61. Karaklajić), I. Savić, Kostić, R. Savić, Savković (od 67. Delibos), Koračević, Kesić, Nović, Nikolčić, Lukić.

Napredak 2 : 4 Fruškogorac
Hajduk 1932 0 : 1 Jedinstvo
Šumar 3 : 0 Graničar (O)
ČSK Čortanovci 3 : 1 Krušedol
Mladost 2 : 1 Rudar
Srem 5 : 0 Polet