FUD u neizvesnoj utakmici pobedio Trudbenik iz Stalaća

Igrač utakmice: Vačarević (FUD) - foto: Žarko Arsić

U 14. kolu Prve rasinske okružne lige FUD je ubedljivo savladao rezultatom 5:2 ekipu Trudbenika iz Stalaća. Domaćin je poveo u 4. minutu preko Ignjatovića, na asistenciju Darka Čaloveića za 1:0. Samo dva minuta kasnije Dalibor Čaloveić odlično prolazi po levoj strani ubacuje loptu koja stiže do strelca prvog gola Ignjatovića koji proigrava Zdravkovića, a ovaj postiže gol za vođstvo 2:0. Imali su "fudovci" priliku u 23. minutu kada je Ignjatović lepo proigrava Čaloveića koji šutira daleko preko gola. I umesto da mirno privedu kraju prvo poluvreme igrači domaćina su dozvolili da gosti iz Stalaća stignu do izjednačenja najpre u 41. minutu kada smušenost u odbrani domaćina kažnjava Tomašević  i postize gola za 2:1, a potom u 43. minutu posle kornera  najviši u skoku bio je Popović koji je postigao gol za izjednačenje - 2:2.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je zaigrala mnogo bolje, a gosti se povukli u nameri da sačuvaju osvojen bod.  Vačarević je samo što je ušao u igru u postigao gol za 3:2. U 62. minutu Nenad Nikolić je imao sreće posle šta, golman je odbranio i kratko odbio loptu, da bi se ponovo vratila do Nikolića koji je ovoga puta rezantnim udarcem sproveo u mrežuza 4:2. Konačnih 5:2 postavio je Vačarević svojim drugim golom na susretu u 75. minutu.

FUD je posle ove pobede ponovo lider Prve rasinske okružne lige sa 29 bodova, posto je Vinogradar  iz Zleginja igralo nerešeno kod kuće sa ekipom Gornjeg Stepoša 1:1.

FUD - Trudbenik 5:2 (2:2)

Brus - Gradski Stadion. Gledalaca:100. Sudija: Bojan Milić (Kruševac) 6,5. Strelci: Ignjatović u 4, Zdravković u 6, Nikolić u 62, i Vačarević u 60, i 75. minutu za FUD. Tomašević 41. i Popović u 43. minutu za Trudbenik. Igrač utakmice: Vačarević ( FUD).

FUD: Jovanović 6,5, Dar.Čaloveić 7, Rakićević 6,5, Nikolić 6,5, Dal.Čaloveić 6,5 (Vačarević 7,5), S.Obradović 6,5 (Vukajlović 6), Pavlović 7, Mitrović 6,5, Zdravković 6 (Terzić-), Simić 6,5 ( Sola-), Ignjatović 7 (R. Obradović -).

Trudbenik: Filipović 6,5, Milanović 6,5, Tomašević 7 (F. Đukić -), Ristić 6,5, I.Pavlović 6,5, Šoškić 6,5, Petrović 6,5, Popović 7, Gazibarić 6,5, Tomić 6,5, Todorović 6,5.

Vinogradar 1 : 1 Gornji Stepoš
Bošnjane 2 : 2 Kupci
Sloga (L) 1 : 2 Mačkovac
FUD 5 : 2 Trudbenik
Jastrebac (VŠ) 4 : 0 Parunovac
Sloga (D) 6 : 2 Mladost (T)