Banjica još čeka pobedu

Loše je startovao bivši Superligaš sa Banjice, pa danas protiv lidera Prve lige Srbije, inače komšija iz Žarkova, mora da opravda renome kluba. Gosti su na drugoj strani iz prva tri kola sa maksimalnim brojem bodova i bez primljenog pogotka i večeras su u dvoboj ušli sa otvorenim gardom. Igrao se 8. minut kada je Nikolić šutirao na gol domaćih sa desetak metara, golman Rada je odbio loptu, na nju je natrčao Milić i opalio iz prve, na dva metra ispred gola Jezdović je poturio nogu i skrenuo loptu u korner.

Rad je uzvratio u 17. minutu, posle centaršuta Jezdovića glavom je šutirao Gojković sa peterca, lopta je otišla nekih pola metra iznad prečke. Potom je nastupilo zatišje koje je potrajalo sve do kraja poluvremena. Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, bez ijedne osmišljene akcije za gol.

Lalatović je golom otvorio drugo poluvreme. Igrao se 50. minut kada je bio najviši u skoku posle udarca iz ugla i tako je golman Žarkova po prvi put ove sezone bio prinuđen da vadi loptu iz mreže.

U 63. minutu je slabo odreagovao Gojkov u šesnaestercu Rada, neometan sa 13-14 metara je šutirao pravo u naručje Đurkovića. Isti igrač se u 76. minutu dobro snašao u šesnaestercu, ali je njegov šut sa desetak metara završio kraj stative. Do pravednog remija Žarkovo stiže u drugom minutu nadoknade. Gojkov je napravio dar mar po levoj strani i kao na tacni uposlio Đorića koji je sa tri metra loptu glavom zakucao u mrežu.
Duel prošlogodišnjih Superligaša u Šapcu je na programu sledećeg vikenda, gde Rad odlazi na noge Mačvi, dok OFK Žarkovo u derbiju kola dočekuje pretendenta na najviši plasman Javor Matis.

RAD - OFK ŽARKOVO 1:1 (0:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Matić Miroslav. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Jovčić Jovan. STRELCI: Lalatović 50.min (Rad), Đorić 90+2.min (Žarkovo). ŽUTI KARTONI: Šarac i Gojković (Rad), Obrenović i Dukić (OFK Žarkovo).
RAD: Đurković, Đorić, Tanović (Đurđević), Milosavljević (Mandić), Gojković, Lalatović, Jezdović, Blažić (Gašić), Radivojević, Nović (Mrđa), Šarac (Jeličić).
OFK ŽARKOVO: Jevrić, Obradov (Dukić), Ilić, Delević, Nikolić, Manić (Mićić), Zuvić, Ignjatović (Milikić), Milić, Čarapić (Gojkov), Obrenović (Dostanić).

Radnički (SM) 1 : 2 IMT
Mladost GAT 2 : 1 Timok 1919
Budućnost 1 : 1 Zlatibor
Železničar 1 : 2 OFK Bačka
Kabel 1 : 4 RFK Grafičar
Loznica 4 : 1 Mačva