Rad i Javor miroljubivo na Banjici

Susret bivših Superligaša na Banjici započeo je međusobnim respektom, igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca.

Prvi ozbiljniji šut na gol uputio je Milosavljević u 20. minutu sa oko 20 metara, golman gostiju Babić je vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. Potom Gojković u 26. minutu sa svega par metara ne uspeva da savlada Babića, rezultat na semaforu i dalje pokazuje rezultat sa početka susreta.

U jeku napada Rada, gosti dolaze do vođstva u 31. minutu. Jevremović je centrirao, a na drugoj stativi se sam kao duh našao Nikolić i sa peterca loptu poslao u mrežu ispod nemoćnog Đurkovića.

Rad nastavlja da igra agresivno i posle primljenog gola, a u 39. minutu Blažić šalje bombu sa preko 20 metara, na njegovu žalost lopta završava na gornjoj gredi. Gosti na odmor odlaze s minimalnom prednošću, pogodak su dali iz jedinog udarca na gol, dok su Građevinari propustili par dobrih prilika i predstoji im da u nastavku podese nišanske sprave.

Domaći od samog početka drugog poluvremena kreću u ofanzivu. Međutim posle greške Lalatovića u 54. minutu Tanko propušta priliku da uveća vođstvo gostiju, njegov udarac sa 12 metara zaustavio je golman Đurković.

Kazna stiže u sledećem napadu, Nović je sjajno prevario gostujućeg golmana za 1:1, lepim lob udarcem sa oko 12 metara. Tanko je pokušao da ispravi svoj propust u 58. minutu, šutirao je iskosa sa 10-ak metara pod prečku, Babić je vrhovima prstiju loptu sproveo u korner.

Od 60. minuta pa sve do kraja ne dešava se ništa značajno na terenu, vidimo totalno bezidejnu igru obe ekipe. Ovim remijem mogu biti zadovoljniji gosti, dok Rad iz dve startne utakmice kod kuće uzima samo dva boda.

RAD - JAVOR MATIS 1:1 (0:1)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Pančić Dušan. POM.SUDIJE: Radovanović Uroš i Rađen Predrag. STRELCI: Nović 55.min (Rad), Nikolić 31.min (Javor Matis). ŽUTI KARTONI: Gojković (Rad), Balabanović (Javor Matis).

RAD: Đurković, Đorić, Vučićević (Nović), Milosavljević, Gojković (Bojić), Đorđević (Gašić), Lalatović, Jezdović (Tanović), Blažić, Radivojević, Šarac.

JAVOR MATIS: Babić, Jevremović, Nikolić, Tanko (Tričković), Petrović, Ivelja (Balabanović), Momčilović, Eliomar (Odita), Dimitrijević, Luković, Zvekanov.

Radnički (SM) 5 : 2 Timok 1919
IMT 0 : 0 Zlatibor
Mladost GAT 1 : 0 OFK Bačka
Budućnost 3 : 2 RFK Grafičar
Železničar 1 : 1 Mačva
Kabel 0 : 3 OFK Žarkovo