Čelar sa dva gola ispratio Mladenovac

Detalj sa meča - foto: H.D.Vujanović

Momci sa Vračara su se, posle tri pobede za redom, vratili pognutih glava sa dva uzastopna gostovanja i ponovo doveli svoje mesto na tabeli u veoma delikatnu situaciju kad se tiče opstanka. U goste im stiže Mladenovac koji je već preseljen u niži rang i osvojio je tek 7 bodova iz prolećnih 12 kola.

Sinđa od samog starta kreće sa napadima, Čarapić, Ignjatović i Milinković u prvih 5-6 minuta šutiraju sa 10-12 metara, golman gostiju Marić se istakao intervencijama. Spasa mu nije bilo u 10. minutu, Ignjatović je prodro po boku, prevario Matejića i uposlio usamljenog Čelara na petercu, odakle mu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Tri minuta kasnije na isti način "Orlovi" postižu i drugi gol. Ovog puta Čarapić je bio asistent Čelaru. Posle brzopoteznog vođstva domaći skidaju nogu sa papučice za gas i to im se umalo sveti u 22. i 23. minutu, kada iz dve lepe prilike Stojković ne uspeva da savlada sigurnog Radotića.

Ove dve prilike kao da su uozbiljile domaće igrače, pa ponovo preuzimaju inicijativu i apsolutni posed lopte. Gosti su prinuđeni da se povuku na 30 metara od svog gola i vrebaju šansu iz kontranapada. Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata uprkos pokušajima, pre svih, kapitena domaćih Jovančića, čiji šutevi u dva navrata završavaju u naručju Marića.

Na samom početku drugog perioda domaći vrše strahovit pritisak ka golu gostiju. U 49. minutu Piplica odigrava dupli pas sa Milinkovićem, čiji prvi šut Marić brani, lopta dolazi ponovo do njega, ali sa 10 metara pogađa prvo jednu, a potom se lopta odbija i od druge stative golmanu Mladenovca u naručje. Samo tridesetak sekundi kasnije Čarapić izbija sam ispred Marića koji ga je nadmudrio i odbranio siguran gol. Tempo igre u daljem toku utakmice naglo opada, dolazi do zadovoljenja domaćih postignutim rezultatom, dok su gosti bespomoćni da bilo šta promene u svoju korist.

Koncentracija kod igrača je popustila u poslednjih 15 minuta. U 74. minutu je viđen lep šut rezerviste domaćih Selimovića sa ivice kaznenog prostora, Marić se ponovo istakao sjajnom intervencijom. Tri minuta kasnije na drugoj strani projektil Zarića sa 22 metra, pouzdani Radotić vrhovima prstiju prosleđuje u korner. Potom je i Kostić u 81. minutu pripretio šutem sa oko 20 metara, lopta je prohujala tik kraj stative gola domaćih. Do kraja utakmice nije bilo golova, jedino je Selimović u zadnjim sekundama sa desetak metara uspeo da uzdrma prečku gola gostiju.

Tako su domaći golovima Čelara uzeli tri vredna boda u borbi za opstanak, a sledećeg vikenda kada je na programu 33. kolo, biće gosti Studentskog grada, dok Mladenovac na "Seltersu" dočekuje Jedinstvo iz Surčina.

SINĐELIĆ - MLADENOVAC 2:0 (2:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA:Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Arnautović Nemanja. STRELCI: Čelar 10. i 13.min (Sinđelić). ŽUTI KARTONI: Čelar (Sinđelić), Kostić i Pavlović (Mladenovac).

SINĐELIĆ: Radotić, Ignjatović (Petković), Radovanović, Jovančić (Štulić), Đorđević, Kožović, Milinković (Selimović), Popović (Stojanović), Čelar, Piplica, Čarapić (Matović).

MLADENOVAC: Marić, Ivanković, Zarić, Obradović (Planić), Jevtić, Sokolović (Jovanović), Stojanović, Stojković, Kostić, Matejić, Pavlović.

Radnički (O) 3 : 0 Jedinstvo
Sinđelić 2 : 0 Mladenovac
Lokomotiva 1 : 0 Studentski grad
Brodarac 3 : 1 Radnički (NB)
GSP Polet Dorćol 0 : 3 Leštane
TEK Sloga 3 : 0 Stepojevac Vaga