Kablari osam puta vadili loptu iz mreže

Fudbaleri Župe iz Aleksandrovca napunili su mrežu Kablova u zaječarskom naselju Kotlujevac u 31. kolu Srpske lige Istok. Iako će najverovatnije obe ekipe napustiti srpskoligaško društvo na današnjem meču viđena je evidentna razlika u kvalitetu. Domaći fudbaleri, sa čak devet “bonusa” u startnoj postavi, su se dobro držali u prvih 45. minuta ali je najbolji pojedinac današnjeg meča, centarfor gostiju Ivan Ivanović, matirao golmana Dubljevića u 26 i 37 minutu. Posle pauze kao da je ponestala snaga i volja “kablarima” tako da su se golovi ređali jedn za drugim pa sve do 0:8.

Kablovi su predposlednji na tabeli sa osvojenih 15 bodova i u ovoj polusezoni nisu osvojili ni jedan bod kao i poslednjeplasirani Moravac Orion. Ove dve mlade ekipe sastaće se u narednom kolu 1. maja od 16:30 sati u Leskovcu.

KABLOVI - ŽUPA 0:8 (0:2)

ZAJEČAR: Teren u Kotlujevcu. Igrano bez prisustva publike. Sudija Nikola Đorđević (Leskovac), pomoćnici Nemanja Kostić (Leskovac) i Milan Đorđević (Leskovac). Strelci: Ivan Ivanović 26, 37, 75 i 82. minutu, Luka Kovačević u 53, Uroš Đorđević u 59, Nikola Milanović u 64 i 78 minutu za Župu. Žuti kartoni: Andrija Bonović (Kablovi)

KABLOVI: Dubljević, Nikolić, P. Ilić, Lazarević, Ljupković (M. Ilić), Aleksić (Nikolić), Milosavljević (Zlatković), Bonović, A. Ilić, Dimitrijević (Đurić), Veljković (Tomić)
ŽUPA: Ćurić, Bogdanović, Kovačević, Lisinac (Marković), Ignjatović, Todorović, Radović (Ugrinić), Ivanović, Stanić (Milanović), Đorđević, Cvetić

Timočanin 4 : 0 Vlasina
Mladost 1 : 2 Radan
Jedinstvo (P) 3 : 0 Rembas
Kablovi 0 : 8 Župa
Trstenik PPT 7 : 0 Moravac Orion
Pčinja 1 : 2 Car Konstantin