SFS Borac
SFK Morava
Vladičin Han

JoÅ” jedna "petarda" pod Kraljevicom

Po kiÅ”ovitom i veoma hladnom vremenu za igru zaječarski Timok 1919 je viÅ”e nego zasluženo pobedio Moravu rezultatom 5:1 u 31. kolu Srpske lige Istok. Gosti iz Vladičinog Hana nakon ovog poraza nemaju viÅ”e ni teoretske Å”anse za opstanak u srpskoligaÅ”ko druÅ”tvo. Zaječarci su praktično u prvom napadu poveli sa 1:0 golom Ivana Davidovića koji je na najbolji način iskoristio greÅ”ku odbrane gostiju.

Ā

U 12. minutu već je bilo 2:0 za Timok a gol je postigao MiloÅ” RoÅ”ević na asistenciju Ivana Davidovića. Samo Å”to su gosti krenuli sa centra dogodila se jedna nesvakidaÅ”nja situacija u kaznenom prostoru zaječaraca, naime golman Aleksandar Jovanović je pokuÅ”ao da dribla a zatim oklevao sa izbacivanjem lopte Å”to je na trenutak iskoristio jedan od najboljih pojedinaca gostiju Nikola StoÅ”ić i poslao loptu u mrežu za 2:1. Fenomenalnu akciju su izveli dva ā€œbonusaā€ Timoka u 24. minutu. Ognjen Nikolić je odlično dodao loptu u Å”esnaesterac MiloÅ”u RoÅ”eviću koji se oslobodio igrača ali je oboren i sudija je bez dvoumljenja pokazao na penal. Siguran izvođač bio je kapiten Timoka i jedan od najiskusnijih pojedinaca na terenu MiloÅ” Cvetković Mige. Iz prvog poluvremena možemo izdvojiti joÅ” Å”ut RoÅ”evića sa ivice Å”esnaesterca ali preko gola.

U drugom poluvremenu odnos snaga na terenu je ostao nepromenjen. Nemanja Ristić je u 57. minutu odlično uposlio imenjaka Lapčevića koji je prevario golmana Vukadinovića i povećao vođstvo Timoka na 4:1. JoÅ” jednu lepu akciju izveli su domaći u 61. minutu. MiloÅ” Cvetković je odigrao dupli pas sa Davidovićem, dodao do Nemanje Lapčevića koji je vratio uslugu imenjaku Ristiću za konačnih 5:1. PokuÅ”avali su do kraja utakmice udarcima sa distance UroÅ” Nikolić, Nemanja Ristić i Nemanja Lapčević ali mreža gostiju je mirovala.

TIMOK 1919 - MORAVA 5:1 (3:1)

ZAJEČAR:Ā Gradski stadion na Kraljevici. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Mitar Klikovac (NiÅ”), pomoćnici UroÅ” Stojković (NiÅ”) i Predrag Hristov (NiÅ”). Strelci: Ivan Davidović u 1, MiloÅ” RoÅ”ević u 12, MiloÅ” Cvetković u 26. minutu iz penala, Nemanja Lapčević u 57, Nemanja Ristić u 62. minutu za Timok 1919 i Nikola StoÅ”ić u 14. minutu za Moravu. Žuti kartoni: Ognjen Nikolić, Aleksandar Trifunov, Nemanaj Ristić (Timok 1919), Veliji Xhavit i Nikola Mirković (Morava)

TIMOK 1919:Ā Jovanović, Marko Cvetković (Rudić), Knežević (Milić), Pantić (U. Nikolić), Ristić, MiloÅ” Cvetković, O. Nikolić (Lapčević), RoÅ”ević Davidović, Trifunov (Kovačević), Gardić
MORAVA:Ā Vukadinović, Stajić, Xhavit (Vasilković), Milenković, Kitanović (Mirković), Milenković, Stanković, Jović, Mitić, StoÅ”ić (Ivanović), Stojanović