Baćevčani sa igračem manje ispustili dva boda

Detalj sa meča - foto: H.D.Vujanović

BSK Baćevac kao domaćin igra na terenu BASK-a na Carevoj ćupriji, a današnji rival im je trenutno drugoplasirani tim zone, Napredak iz Medoševca, koji je u izvanrednoj formi. Poslednji poraz Medoševčani su doživeli još u šestom kolu na Torlaku, a posle toga su zaređali sa 14 pobeda i 2 remija i uz Prvu iskru iz Bariča su najozboljniji kandidat za plasman u viši rang, Srpsku ligu Beograd.

Igrači BSK-a su u današnji meč protiv favorizovanih gostiju ušli hrabro, odlučni da skupo prodaju svoju kožu. Igrao se 10. minut kada je centarfor domaćih Torbica slabo odreagovao na centaršut i sa svega 4 metra proćerdao idealnu priliku. Domaći su nagrađeni za hrabrost u 26. minutu. Dupli pas su odigrali Marić i Torbica i ovaj drugi je rutinski loptu poslao u mrežu sa desetak metara razdaljine.

Posle primljenog gola gosti preuzimaju inicijativu, prvi je pripretio kapiten Marinković u 35. minutu, ali je bio neprecizan sa 18 metara. U 38. minutu centarhalf domaćih pravi glupost kada posle žutog kartona psuje glavnog sudiju i gađa ga loptom, pa je opravdano isključen. Ovim gestom je samo naudio svojoj ekipi, koja je do kraja morala da igra sa igračem manje.

U 43. minutu lepu akciju gostujućeg kapitena Marinkovića nije uspeo da kruniše pogotkom Bojović. Tako se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaće ekipe.

Kako su završili prvo, gosti su tako započeli i drugo poluvreme, konstantnim napadima na gol protivnika. Ponovo je glavni akter kapiten gostiju Marinković pogodivši prečku u 57. minutu udarcem glavom.

I kad su se domaći malo ohrabrili da krenu u napad, ubitačnu kontru su izveli Karadinović i Stefanović koji ju je i realizovao. Rezultat je glasio 1:1, igrao se 61. minut. Vrlo brzo, u 67. minutu, gosti su poveli 2:1. Aleksandar Marinković je poslao projektil zemlja vazduh u rašlje sa oko 25 metara. Brojčani deficit domaće je koštao primljenih golova.

Kada su svi pomislili da je utakmica završena, sa porazom se nije pomirio half domaćih Matić i izjednačio je u 90. minutu udarcem glavom posle kornera. Baćevčani su sledećeg vikenda gosti u Jakovu ekipi Srema, a Napredak igra kući sa komšijama iz Cvetovca.

BSK 1926 - NAPREDAK 2:2 (1:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Vasić Petar i Đorđević Ratko. STRELCI: Torbica 26. i Matić 90.min (BSK 1926), Stefanović 61. i A.Marinković 67.min (Napredak). ŽUTI KARTONI: Jusufi, Matić i Gogić (BSK 1926). CRVENI KARTON: Jusufi 38.min (BSK 1926).

BSK 1926: A.Nikolić, G.Nikolić, Radisavljević, Todorović, Jusufi, Matić, Jovanović (Škrbić), Marić (Radičanin), Torbica, Gogić, Janićijević (Pavlović).

NAPREDAK: Prodanović, Terzić, M.Stojanović, P.Stojanović, Matić, Mitrović, A.Marinković, Stefanović, Bojović, Karadinović, Jovanović (Đurđević).