Baričani i Torlak prikazali srpskoligaški fudbal

Baričani u derbiju kola dočekuju rivale iz Torlaka. Eventualnom pobedom bi definitivno otpisali goste kao konkurente u borbi za ulazak u viši rang, dok bi se u slučaju pobede Torlaka stanje na tabeli maksimalno zakomplikovalo.

Prvu priliku na utakmici stvaraju gosti u 12. minutu, Mačužićev šut sa 14 metara završio je na stativi. Ilijazi uzvraća u 16. minutu, posle solo prodora uputio je udarac sa desetak metara, golman gostiju bio je na mestu.

Gosti igraju otvoreno i ponovo prete u 20. minutu. Na centaršut Radojevića nije najbolje odreagovao Vuković i sa 6-7 metara je pogodio samo spoljni deo mreže. Potom i Stanković ima priliku u 25. minutu, nakon udarca iz ugla bio je najviši u skoku, ali i nedovoljno precizan.
Drugi deo poluvremena tempo je opao, nije bilo uzbuđenja pred golovima, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Nastavak bolje otvaraju domaći, u 51. minutu lepa akcija Vladisavljevića i Petkovića završila je šutem ovog drugog kraj stative. Igrao se 56. minut kada je jedan bezazlen start Malića nad Kojićem u šesnaestercu, sudija utakmice okvalifikovao kao jedanaesterac. Strelac iz penala je bio kapiten Gavrić.

Potom Vasović i Krneta u 65. minutu izvode dobru akciju pred golom gostiju, ali bez završnice, lopta je prohujala iznad prečke. Prva Iskra dominira terenom u drugom poluvremenu.
Kad su se najmanje nadali gosti stižu do izjednačenja. Brzu akciju po boku u 74. minutu centaršutem je završio Radosavljević-Lazić, a Dinčić je divno loptu poslao u rašlje sa 10 metara. Nepun minut kasnije ponovo su domaći mogli do vođstva, Krnetin šut glavom sa 7 metara bravurozno brani Jović. Isti akteri i 2 minuta kasnije sa istim ishodom. Potom u kontri Vuković izlazi sam pred Jevtića, ali loptu šalje tik kraj stative domaćih.

Pet minuta pre kraja susreta još jedna divna akcija gostiju, Vuković kao na tacni upošljava Radojevića, a ovaj sa 8 metara ne nalazi put lopti do mreže. Igra je baš dobila na dinamici, minut kasnije Vasovićev šut iz blizine, na drugoj strani, brani raspoloženi Jović.

Za kraj Stajić sa 10 metara pogađa stativu gostiju, pa tako ovaj veoma dobar meč završava nerešenim ishodom. Sledećeg vikenda Baričani idu u goste ekipi BSK iz Baćevca, dok na Torlak stiže Milutinac.

PRVA ISKRA - TORLAK 1:1 (0:0)

STADION: FK Prva Iskra. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Šoškić Tihomir i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Gavrić 57.min (k.u.) ( Prva Iskra), Dinčić 74.min (Torlak). ŽUTI KARTONI: Diković (Prva Iskra), Radojević,  Vuković i Jevremović (Torlak).
PRVA ISKRA: Jevtić, Kojić (Bućković), Stojanović, Ilijazi, Stajić, Đušić, Vladisavljević (Rajić), Garić, Petković (Diković), Krneta, Vasović.
TORLAK: Jović, Knežević, Stanković, Pajković, Malić, Miletić (Radosavljević-Lazić), Mačužić, Vuković (Stevanović), Jevremović (Josipović), Radojević, Kokir (Dinčić).