Sremci spas od ispadanja traže u poslednjem kolu

Srem iz Jakova je dočekao na svom lepom stadionu goste iz Vrčina, željan da pobedom ostavi tračak nade u opstanak. Međutim, počelo je loše po njih, nakon nepuna dva minuta gosti dolaze u vođstvo, strelac je Đurić glavom sa 8 metara.

Domaći su primorani od samog starta da jure zaostatak, a u toj žurbi često greše u predaji lopte. Gosti su se potpuno zatvorili i preko jedinog isturenog napadača Đurića, pokušavaju da priprete.

Prvu zrelu šansu domaći stvaraju u 40. minutu, Aleksić je dubinskom loptom izbacio Lazića, a ovaj umesto da napravi još koji korak, šutira ishitreno sa ivice kaznenog prostora, lopta odlazi nekih dvadesetak centimetara pored stative. To je ujedno bilo sve od zanimljivih dešavanja u prvom poluvremenu.

Srem do izjednačenja stiže već u 48. minutu, Krejić je uposlio usamljenog Aleksića, a ovaj rutinski sa 7-8 metara loptu šalje u gol. Vrčin u 56. minutu ima sjajnu šansu u kontranapadu da ponovo povede, ali su se Matić i Đurić spetljali u odsudnom trenutku.

Srem ponovo ima veliku priliku u 60. minutu koju je Aleksić napravio Živkoviću, ali ovaj iako sam na 10 metara od gola, loptu šalje visoko iznad prečke. U narednih nekoliko minuta šanse propuštaju Aleksić i Jelenković, Srem apsolutno dominira.

Na drugoj strani Bošnjaković iz kontranapada u 67. minutu izlazi sam pred Štampara, koji mu brani udarac. Domaći i posle svih napora do kraja susreta ne uspevaju da postignu pobedonosni pogodak i osvajanjem samo boda kod kuće umanjuju svoje šanse za opstanak.

U poslednjem kolu narednog vikenda Srem gostuje direktnom takmacu za opstanak Turbini, pa će tako u međusobnom susretu odlučiti o ekipi koja će napustiti Zonu, a za to im je neophodna pobeda, dok Vreočanima igra i remi.

SREM - VRČIN 1:1 (0:1)

STADION: FK Srem. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Živković Igor. POM.SUDIJE: Veličković Marko i Bigović Aleksa. STRELCI: Aleksić 48.min (Srem), Đurić 2.min (Vrčin). ŽUTI KARTONI: Maksimović, Živković i Jelenković (Srem), Matić, Prošić, Rakonjac i Bošnjaković (Vrčin).
SREM: Štampar, Maksimović, Stošković (Petrović), Mančić, Pejčin, Krejić, Jelenković, Jeftić (Zarić), Lazić, Aleksić, Milošević (Živković).
VRČIN: Poledica, Rakonjac, Matić (Jeremić), Prošić, Đurić (Vagić), Janković, Milošević, Knežević (Živanović), Vidović (F.Petrović), O.Petrović, Bošnjaković.