FUD svojio važna tri boda protiv Čitluka

FK FUD - (foto: facebook)

U zaostalom meču 21.  kola Prve rasinske okružne lige FUD je dočekao ekipu Čitluka i pobedio minimalnim rezultatom 1:0. Moglo bi se reći da je ovo najslabija igra bruskih "metalaca" ali su ipak uspeli da pobede veoma mladi sastav Čitluka. Malo šta je polazilo za nogom domaćim fudbalerima, ali u 15. minutu najbolje se u gužvi snašao Luković i postigao gol za vođstvo domaćina od 1:0. Gosti su vršili pritisak tokom celog meča, a najbolju priliku imao je u 33. minutu Milosavljević šutira ali lopta prolazi pored stative.

Veoma slabi sudija Mitić navukao je gnev domaćih igrača zbog neujednačenog kriterijuma kažnjavanja igrača naročito u 61. minutu kada zbog veoma oštrog starta Filipa Karajovića sudija se potegao za džep, ali kada se setio da isti igrač ima već žuti karton vratio je beležnicu ne kaznitiši ga žutim kartonom. Samo koji trenutak kasnije žuti karton pokazuje Nenadu Nikoliću za mnogo blaži start. Zadnjih desetak minuta gosti su napadali sa svih 11 igrača, jer je golman gostiju dolazio u kazneni prostor domaćih, a onda trčao nazad na gol. Fudovci su osvojili tri zlatna boda sa kojima beze iz opasne zone.

FUD - Čitluk 1:0 (1:0)
Brus-Stadion: Gradski. Sudija: Petar Mitić (Kruševac). Strelac: Luković 15. minutu (FUD). Žuti kartoni: N. Nikolić, M. Nikolić , Pavlović (FUD), Karanović, Milosavljević, Popović (Čitluk).
FUD: Jovanović, Luković, Mitrović, N. Nikolić (od 76. Terzić), Vračarević, I. Čolić (od 65. Obradović) M. Nikolić (od 72.  Petrović), Minić, Pavlović, Simić ( od 65. Zdravić), M. Čolić.
ČITLUK: Aleksić, Ćalić, Popović, Ristić, Sarić, Milosavljevi(od 65. M.Karajović), Bacić, Vasić, Knežević, N.Pavlović, Karajović.

Žabare 2 : 3 Mladost (T)
Sebečevac 0 : 2 13. April
Ribnik 0 : 3 Mladost (DK)
FUD 1 : 0 Čitluk
Trudbenik 0 : 1 Sloga (D)
Gradina 0 : 1 Sloga (L)