Mučenje lopte na Adi završeno miroljubivo

Srpska liga Beograd, nakon 95 dana od poslednje odigrane utakmice, nastavljena je danas susretom na Adi ciganliji između, nominalnog domaćina, Stepojevac Vage i još jednog beskućnika, Studentskog grada. Posle prvog dela sezone obe ekipe su ušuškane u gornjem delu tabele, Stari grad se nalazi na 6. mestu i ima 31 osvojen bod, dok su Stepojevčani na 8. mestu sa bodom manje.

Međusobnim ispitivanjem snaga i opreznom igrom sa pojačanim odbrambenim blokom, obe ekipe su na startu pokazale međusobni respekt. Stepojevac se prvi oslobađa stegnutosti, počinje više da atakuje, a plod takve igre je pogodak u 17. minutu. Udarac iz ugla je izveo Markov, na prvoj stativi je Kantar loptu samo skrenuo glavom na peterac gde se našao Savić i sproveo je u mrežu. Gosti uzvraćaju 6 minuta kasnije kada je Šimun udarcem glave sa oko 12 metara uspeo da savlada domaćeg golmana za 1:1.

Brzo izjednačenje je vratilo igru sa početka utakmice, ponovo se igra oprezno, između dva šesnaesterca, s tim što ima mnogo više pogrešnih pasova i nesigurnosti među igračima. Do kraja poluvremena nije bilo šansi, samim tim ni promene rezultata.

Koncepcija igre je nepromenjena i na početku drugih 45 minuta igre. Rezervista Perendija je na tren razbio dosadu u 57. minutu, namestio se na 18 metara od gola i gađao rašlje, bio je neprecizan tek za neki centimetar. Domaći pojačavaju ritam, a gol gostiju su ugrozili iz prekida u 73. minutu. Puletić je iz slobodnjaka sa oko 20 metara ciljao gornji ugao gola gostiju, Bojović je bio dobro postavljen i sigurno intervenisao.

Trener gostiju Janković pokušava izmenama da podigne nivo igre svoje ekipe i parira sve razigranijem domaćinu.

Puletić i u 84. minutu pokušava udarcem sa dvadesetak metara da ugrozi gol studenata, ovoga puta lopta odlazi preko prečke za nekoliko desetina centimetara. Gosti u 90. minutu imaju prvu i jedinu priliku u nastavku, šut Gavrilovića sa 16 metara odbranio je Blagojević izbacivši loptu u korner.

Na kraju nerešen rezultat je i najpravedniji ishod ove, igrom siromašne fudbalske predstave. Sledeće kolo je na programu narednog vikenda, Stepojevac će biti gost Radničkog na Novom Beogradu, dok Studentski grad, na stadionu Brodarca, dočekuje Sremčicu.

STEPOJEVAC VAGA - STUDENTSKI GRAD 1:1 (1:1)

STADION: SC FSB Ada ciganlija. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Hajduk-Veljković Miloš. STRELCI: Savić 18.min (Stepojevac Vaga), Šimun 23.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: Sedlarević, Dragišić i Šimun (St.grad).

STEPOJEVAC VAGA: Blagojević, Gačić (Pejović), Manov, Puletić, Savić, Kapur, Rosić, Markov, Kantar (Perendija), Budimir (Dimitrijević), Jovanović (Jovanović).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Popović, Drndarević, Krstović, Bokić, Stegnjaja (Ilić), Sedlarević (Stojković), Gavrilović, Jovanović (Mrđenović), Šimun, Puzović (Ćulum).

Radnički (O) 1 : 1 Zvezdara
BSK Borča 0 : 1 TEK Sloga
Teleoptik 3 : 0 GSP Polet Dorćol
OFK Beograd 0 : 1 Brodarac
BASK 3 : 1 Lokomotiva
Crvena zvezda 1 : 2 Sinđelić