Čukarički slavio u Inđiji na startu drugog dela sezone pogotkom Kamenovića

Čukarički slavio u Inđiji na startu drugog dela sezone pogotkom Kamenovića--

Čukarički je slavio u prvom meču drugog dela sezone, na gostovanju Inđiji, gol vredan tri boda postigao je Dimitrije Kamenović u 39. minutu – 0:1. Brđani su bili bolji rival, stvorili su daleko više prilika, ali su iskoristili samo jednu, ipak, bilo je to sasvim dovoljno za prvi prolećni trijumf i lepu uvertiru pred derbi narednog petka na Banovom brdu, gde stiže Vojvodina.

Inđija je bolje počela meč, pretila je preko kapitena Bastajića iz prekida. Prvi put u petom minutu, šutirao je sa više od 20 metara, ali je Belić krajnjim naporom uspeo da izbije loptu u korner. Isti igrač je zapretio na sličan način, ovoga puta sa 18 metara, ponovo je Belić imao problema, ali je još jednom uspeo da odbrani.

Uspostavili su Brđani potom svoju igru, držali su loptu u nogama, a do prve prilike došli su već u 12. minutu, ali je Jovičić odbranio udarac Docića sa velike udaljenosti. Dobru priliku imao je u 21. minutu Kovač, posle centaršuta Birmančevića sa leve strane, ali je mladi reprezentativac BiH glavom šutirao preko gola.

Pretili su belo-crni uglavnom iz prekida, a odličnu priliku upravo posle ubacivanja Docića imao je Ostojić, koji je pogodio stativu. Fantatičnu priliku potom imao je i Birmančević, koji je posle centrašuta Mijailovića sa desne strane glavom, neometan, šutirao pored gola Inđije. Bila je to samo najava onoga što će se dogoditi u 39. minutu.

Ponovo je Čukarički imao slobodan udarac, sa leve strane je centrirao Docić, golman Jovičić je nešto lošije intervenisao, dovoljno da lopta padne na nogu Ostojiću, koji je sa tri metra drugi put na meču pogodio stativu, na njegovu sreću lopta se odbila do Kamenovića, koji je lako ubacio u mrežu – 0:1. Do kraja prvog poluvremena vredan pomena bio je još pokušaj Birmančevića, šutirao je sa 25 metara, ali je Jovičić uspeo da izbije loptu u korner.

U 50. minutu Docić je poslao fantastičnu loptu sa svoje polovine, Birmančević je stigao do nje pre golmana Jovičića, ali se ovaj ipak vrlo dobro snašao, pa je uspeo da otkloni opasnost. Još jednom je golman zelenih bio na mukama, u 58. minutu Birmančević je šutirao „iz koraka“, ali je Jovičić uspeo da izbije loptu u korner.

Dva minuta kasnije sjajan potez Jovanovića, šutirao je sa 17 metara, ali je Jovičić ponovo bio na visini zadatka. U 67. minutu još jedna prilika za Čukarički, ovoga puta Birmančević je našao prostora i šutirao sa 14 metara, ali je Jovičić uspeo da uhvati „živu loptu“. Nastavili su Brđani sa inicijativom, a prednost su mogli da dupliraju i u 73. minutu.

Bila je to sjajna akcija, Jovanović je glavom spustio loptu ka Birmančeviću, koji je prosledio do Pantića, ovaj je nesebično uposlio Čolovića, a novajlija u belo-crnom je šutirao, ali je izblokiran u poslednjem momentu. Tek u 80. minutu domaćin je zapretio, posle ubacivanja sa leve strane Čalov je bio najvši u skoku, ali je Belić lako uhvatio loptu.

Čim se Inđija otvorila i napala, stvorio se prostor za Rakonjca. Napadač belo-crnih je umakao odbrani Inđije, dugo je vukao loptu, a na kraju je Jovičić uspeo da mu odbrani šut sa 12 metara i da još jednom ostavi svoj tim u igri. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja.

Inđija – Čukarički 0:1 (0:1)

Strelac: Kamenović u 39. minutu. Stadion Inđije. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Novica Anđeloski. Pomoćnici: Nemanja Petrović i Slobodan Pavlović. Žuti karton: Ostojić (Čukarički).

INĐIJA: Jovičić, Cucin (od 87. Ilić), Čalov, Pantelić (od 46. Aleksić), Škorić, Bastajić, Protić, Đorđević (od 62. Đurić), Bakić, Nešković, Dimitrov.

ČUKARIČKI: Belić, Docić, Jovanović (od 74. Rakonjac), Kamenović, Mijailović, Ćirković, Ostojić, Pantić (od 85. Vidosavljević), Šapić, Kovač (od 53. Čolović), Birmančević.

Novi Pazar 1 : 3 Crvena zvezda
Metalac 1 : 1 Radnički (N)
OFK Bačka 2 : 0 Mačva
Zlatibor 1 : 1 Spartak ŽK
Rad 1 : 0 Proleter
Vojvodina 0 : 1 TSC