Odbojkaši Niša pobedom završili 2020. godinu

Pobeda na kraju godine; foto: JV / Vanja Keser

U poslednjem meču u ovoj godini, u odloženom meču 12. kola Superlige, odbojkaši Niša su na svom terenu savladali Radnički iz Kragujevca rezultatom 3:1 (18:25, 25:22, 25:19, 25:16). Za najbolji sportski kolektiv u Nišu u ovoj godini sledi pauza do 15. januara kada nastavljaju nadmetanje u elitnom rangu.

Sedmu pobedu u Superligi odbojkaši Niša upisali su protiv trećeplasiranog Radničkog sa kojim sada imaju isti skor (sedam pobeda i četiri poraza). Drugi put u sezoni Nišlije su bile bolje od Kragujevčana, ali sada su bile ubedljivije (3:2 je bilo u prvom susretu).

Bolje je počeo gostujući sastav, uz blok Radevića i poen Hamzagića, poveo je sa 4:2. Pokušavali su poenima Bardia Sadat i Marko Nikolić da donesu izjednačenje, ali je serijom 2:0 Radnički poveo sa 10:7. Greške u redovima Nišlija pomogle su Kragujevčanima da serijom 4:0 povedu sa 14:9. Pokušavali su domaći da stignu zaostatak, ali dobrim servisima Petrovića Radnički je vodio sa 21:14. Nisu treneru Niša Draganu Svetozareviću pomogle ni izmene u finišu seta, pa je kragujevački tim poveo sa 1:0 u setovima (25:18).

Nakon izjednačenog drugog seta, Radnički je greškama Niša poveo sa 5:3. Trudili su se odbojkaši Niša da stignu zaostatak, a onda sa dva vezana poena kapitena Nikolića uspeli da izjednače (10:10). Marko Nikolić i Sadat su, potom, doneli i prednost Nišu (12:11). Poenom Jelića i uz blokove Uroša Nikolića i Visentea Nišlije su povele sa 19:14. Uzvratili su gosti serjom 3:0, ali je tajm-aut domaćih prekinuo nalet Kragujevčana. Nakon izjednačenog finiša Nišlije su odličnim poenom iz servisa Bardije Sadata osvojili set (25:22) za izjednačenje u setovima (2:2).

Nakon početnog vođstva Radničkog u trećoj deonici, poenima Sadata i Marka Nikolića Niš je preokrenuo i poveo sa 3:2. Ponovo su kragujevački igrači poveli, a nakon izjednačene borbe, serijom 3:0 Niš je poveo sa 10:8, a potom istom serijom i sa 13:10. Dobrom i sigurnom igrom Nišlije su čuvale prednost, a onda u finišu "dodali gas" i serijom 4:0, na servisu Visentea, osvojili set sa 25:19 i poveli sa 2:1.

Dobru partiju domaći su nastavili i u četvrtoj deonici i na početku vodili sa 3:0 poenima Uroša Nikolića, Stojkovića i Sadata, a potom i sa 5:1. Dobrim napadima i sigurnim servisima Niš je poveo sa 11:6, a tajm-aut gostiju nije mnogo poremetio redove domaćina koji su poveli sa 13:8. Usledila je zatim izjednačena igra, a poenima Sadata i Nikolića Niš je vodio sa 19:14. Nije se opuštao niški tim i set i meč završio je u velikom stilu - serijom 5:0 za 25:16 u četvrtom setu i pobedu od 3:1.

Sa 19 bodova Niš je na četvrtom mestu na tabeli, a najbolji sportski kolektiv u Nišu u 2020. godini nastavlja takmičenje u Superligi 15. januara naredne godine.

NIŠ - RADNIČKI 3:1 (18:25, 25:22, 25:19, 25:16)

Niš, sala Osnovne škole "Mika Antić". Sudije: Tomislav Popović i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 91 minut.

NIŠ: Mašulović, Jović (libero), Sadat 23 (3 asa), Milovanović, Konstadinović, Stojković 7 (3 bloka), U. Nikolić 7 (1 as, 1 blok), Garsija Visente 3 (1 as, 1 blok), Cvetanović, Jelić 4 (1 as), Raoš, Jovanović (libero), Savić, Nikolić 14 (1 blok).

RADNIČKI: Milutinović, Antić, Goić 8, Vidović, Lopar, Radević 8, Petrović 2, Ivanković, Matić, Dukić 12, Pantović (libero), Hamzagić 20, Ristić 7, Nejić.