Ribnici "Šumadijski derbi"

Odlična igra "musketara" u "Šumadijskom derbiju" - Vlado Petković i Vladimir Gajović u akciji

Derbi meč 15. kola srpske elite doneo je sudar timova iz Šumadije i ekipa koje su u utakmicu ušle posle četiri vezane pobede. Ribnica je startovala sa promenjenom postavom, Petković na poziciji dizača, Safanov kao korektor i igra sa oba libera. Sjajno su delovali puleni Milana Simojlovića, brzo ostvarili prednost, Safanov je bio nezaustavljiv,a gostima nisu pomogla ni dva tajm auta. Serija poena domaćih je išla do as servisa Todorovića za konačnih 25-16 i vođstva od 1-0.

Bio je to prvi izgubljeni set Kragujevčana od dolaska na mesto trenera Željka Bulatovića. Na početku drugog seta Radnički je poečo bolje, prolaz Matića, as Kovača, pa odličan napad Koprivice su doneli vođstvo gostima 6-5, ali je usledila serija domaćih 5-0 koju nije prekinuo ni tajm aut Željka Bulatovića. Imala je Ribnica u ovom setu dva puta po četiri poena preddnosti, ali su Kragujevčani uspevali da se vrate u igru. Posle odličnih servisa Kovača usledilo je izjednačenje 16-16, ali je Ribnica imala odgovor za novo vođstvo 19-16. Uspeli su puleni Željka Bulatovića i to da stignu 22-22 i usledila je dramatična završnica ovog dela igre. Obe ekipe su imale po tri set lopte, Radnički je svoju priliku iskoristio as servisom Koprivice za konačnih 28-30 i izjednačenje u meču.

Milan Buco Simojlović trener odbojkaša kraljevačke Ribnice

Ribnica je odlično počela treći set vođstvom 4-1, nešto kasnije i 9-5, kada je strateg Radničkog i rođeni Kraljevčanin, Željko Bulatović zbog prigovora dobio crveni karton. Radnički je stigao na dva poena zaostatka, ali ne i više od toga. Gosti su u ovom setu napravili 10 servis grešaka, pomogli Ribnici da dođe do četiri set lopte. Domaći su iskoristili treću kada je Kalvo napravio je 11. servis grešku za konačnih 25-22.

U istom ritmu su domaći nastavili u četvrtom setu, poveli 3-0, a kod vođstva „musketara“ 7-3, klupa gostiju je zatražila prvi predah. Vodila je Ribnica 14-9, ali je napravila pet direktnih grešaka i omogućila izjednačenje gostima. Rezultatska klackalica je potrajala sve do bloka Safanova nad Kovačem i vođstva domaćih 21-19. Ribnica je odličnom igrom Petkovića stigla do tri meč lopte, iskoristila je drugu posle odličnog smeča Safanova za konačnih 25-22 i 3-1 u setovima.

RIBNICA – RADNIČKI (KG) 3 – 1 (25-16, 28-30, 25-22, 25-22)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 800 Sudije: J. Očenaš (B. Petrovac), R. Leko (Novi Sad)

RIBNICA: Seizović, Stefanović 8 ( 2 as, 2 bl, 3 gr), Pajić, Todorović 12 (1 as, 5 gr), Safanov 23 (3 bl, 1 as, 5 sg, 5gr), Bićanin, Ubiparip 15 (1 as, 1 bl, 3 sg, 3 gr), Gajović 4 (3 bl), Peković (libero 1), Krsteski (libero 2), Petković 1 Trener: M. Simojlović

RADNIČKI: Antić, Ivanković, Vidović (libero 2), Pantović (libero 1) Vukmirović, Koprivica 15 (1 as, 1 bl, 2 gr), Milutinović 1, Kalvo 3 ( 2as, 8 sg), Matić 13 (1 as, 6 sg), Radević 7 (2 bl, 1 as, 4 sg, 3gr), Majstorović, Kovač 11 (2 bl, 1 as, 9 sg), Hosi 5 (2 bl, 3 sg) Trener: Ž. Bulatović