Nesrećan poraz Rada od Subotičana

Jedno od najprijatnijih iznenađenja ovogodišnje polusezone, Spartak iz Subotice, gostovao je na Banjici u okviru poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva. Utakmica je počela međusobnim ispitivanjem snaga, a prvu ozbiljniju šansu imaju Građevinari kada u 8. minutu Radivojević sa desetak metara pogađa spoljni deo mreže.

Sve do 34. minuta nije bilo uzbuđenja, a onda jednu bezazlenu situaciju u kaznenom prostoru Rada, kada Ciger nehotice loptu kači rukom, sudija Živković je prestrogo okvalifikovao kao prekršaj i pokazao na penal. Siguran izvođač kaznenog udarca je bio Milošević za vođstvo Spartaka 1:0. Rad pokušava da dođe do izjednačenja u 44. minutu, Kovačević je lepo prevario svog čuvara na 18 metara od gola, naciljao levi gornji ugao, ali lopta odlazi nekih dvadesetak centimetara van okvira gola.

Tempo igre u nastavku je opao, nije bilo smišljenih akcija sve do 65. minuta. Posle centaršuta sa boka omaleni Novaković šutira glavom iz blizine i kada su svi videli loptu u golu kao iz zemlje je iznikao Dunđerski i loptu glavom prosledio od prečke u korner. Ova neiskorišćena šansa nije pokolebala domaće igrače, već su nastavili sa atacima ne bi li makar izjednačili rezultat. Kapiten Đurić u 74. minutu šutira snažno sa oko 20 metara, međutim pravo u naručje dobro postavljenog Dujmovića. Četiri minuta kasnije isti igrač ponovo šutira sa preko 20 metara, malo iskosa, lopta ovaj put odlazi iznad prečke.

Uprkos svim naporima domaćih do kraja utakmice nije došlo do promene rezultata iako je Ciger u 90. minutu posle gužve u šesnaestercu gađao sa desetak metara ugao, odbranom se ponovo istakao Dujmović. Tako Subotičani, ni krivi ni dužni, nose kući vredna 3 boda, dok Građevinarima ostaju brige oko opstanka. Ekipi Rada utakmica sa Spartakom neće biti poslednja ove jeseni, jer već u petak na svom stadionu dočekuju Crvenu Zvezdu u zaostalom susretu osmine finala Kupa Srbije, dok su Subotičani slobodni do nastavka prvenstva 6. februara naredne godine.

RAD - SPARTAK 0:1 (0:1)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Živković Aleksandar. POM.SUDIJE: Ristić Milovan i Đurđević Dalibor. STRELCI: Milošević 35.min (k.u.) (Spartak). ŽUTI KARTONI: Lazarević (Rad), Ivančević i Dujmović(Spartak).
RAD: Kahriman, Đorić, Damnjanović (Tučević), Novaković, Ciger, Kovačević (Jovanović), Busnić, Lazarević, Trifunović (Gazivoda), Radivojević, Đurić.
SPARTAK: Dujmović, Šimura, Jočić, Ivančević, Srećković (Vujanović), Milošević, Dunđerski, Savković (Baić), Tufegdžić, Marčić (Branković), Bijelović (Vidaković).

Napredak 0 : 0 Novi Pazar
Partizan 4 : 0 Mladost (L)
Javor Matis 3 : 1 Voždovac
Radnik 0 : 1 Čukarički
Inđija 0 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Proleter