Parni valjak pregazio zmaja

Jedan od derbija 18. kola odigran je večeras na popularnom "Krovu", gde je Voždovac dočekao drugoplasirani Partizan. Posle početnog ispitivanja snaga, fudbaleri domaćih su preuzeli terensku inicijativu, a prvu priliku propušta Pantović u 11. minutu šutirajući sa ivice kaznenog prostora, lopta je okrznula stativu i završila u gol autu.

Igra je potom poprimila mirniji tok, sve do 35. minuta kada Lasickas pokušava da ugrozi gol gostiju šutem sa 17-18 metara, ali bio je to lak plen za Popovića. Vodila se uglavnom prava rovovska borba između dva šesnaesterca, a gosti nisu ušli u nijednu ozbiljniju priliku sve do 45. minuta kada Holender sa 13-14 metara udaljenosti pogađa spoljni deo mreže. U drugom minutu nadokanade vremena Cvetićanin se iznenada našao sam pred golom gostiju, ali je njegov šut Popović odbranio nogom i tako se na odmor otišlo sa najnepopularnijim rezultatom.

Drugo poluvreme je počelo golom Partizana. Šćekić je divno uposlio Asana koji je loptu rutinski poslao kraj nemoćnog Prekovića, igrao se 50. minut. Kuriozitet je, da je to inače bio prvi Partizanov udarac u okvir gola u dotadašnjem delu utakmice. Igra je potom ušla u mirniji tok, gosti zadovoljni vođstvom, a domaćin nemoćan da bilo šta promeni iako ima veći posed lopte.
Gol odluke pada u 78. minutu. Natho je lepo prodro kroz sredinu i asistirao Lazaru Markoviću, a ovaj lukavo, vrhom kopačke, loptu šalje u levi donji ugao za 0:2. Ovo je bila 6. uzastopna pobeda Partizana u prvenstvu kojom ostaju u trci za prvo mesto sa Zvezdom. U poslednjem jesenjem kolu u sredu Partizan na svom stadionu dočekuje Mladost iz Lučana, dok Voždovac gostuje u Javoru u Ivanjici .

VOŽDOVAC - PARTIZAN 0:2 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Široki Zoran. POM.SUDIJE: Ristić Milovan i Đurđević Dalibor. STRELCI: Asano 50.min i L.Marković 78.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Milović (Voždovac), Zdjelar, Urošević i Banjak (Partizan).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, Milosavljević (Đorić), Cvetićanin (Stojčev), Lasickas, Gajić, Putinčanin, Vujnović, Ajdinović, Živković, Pantović (Stoisavljević).
PARTIZAN: Popović, Banjak, S.Marković, Vujačić, Holender (Štulić), Asano (Stevanović), Zdjelar, Šćekić, Suma (Natho), Jojić (L.Marković), Urošević.

Novi Pazar 1 : 0 Metalac
Crvena zvezda 2 : 0 OFK Bačka
Radnički (N) 2 : 1 Zlatibor
Mačva 0 : 1 Rad
Spartak ŽK 0 : 1 Vojvodina
Proleter 1 : 0 Inđija