Šumadinci uzeli bod na Banjici

Zaostala utakmica 15. kola je počela terenskom inicijativom Građevinara, a prvu priliku u 8. minutu ima Zvezdino dete na pozajmici u Radu, Novaković, njegov šut sa 7-8 metara iskosa je završio iznad gola. Igrao se 13. minut kada je viđena lepa akcija domaćih. Jovanović je sjajno na petercu pronašao Busnića, njegov udarac je Puletić kratko odbio, samo do Novakovića koji se lažnjakom oslobađa jednog protivničkog igrača, ali mu drugi ulazi u blok i spašava svoj gol.

Kako je vreme odmicalo pritisak domaćih je jenjavao i malo po malo igrači Metalca su osvajali prostor i zagospodarili terenom. Prestiž je u 31. minutu dobio dubinsku loptu i kada se spremao za završni udarac Lazarević mu je klizećim startom izblokirao šut. Rad se opredelio za brze kontranapade, a iz jednog takvog u 36. minutu je mogao doći u vođstvo. Živković je došavši na domak kaznenog prostora uposlio Damnjanovića, ovaj šutira iz prve, raspoložen na golu je Puletić i paradom zaustavlja udarac.

Nadmoć gostiju je krunisana pogotkom u 38. minutu. Loptu ubačenu sa strane Jokić je na drugoj stativi, zaboravljen od odbrane domaćih, lagano sa par metara smestio u mrežu. Muke domaćih se tu ne zaustavljaju, a što u 42. minutu nije stajalo 0:2 zaslužan je veteran Kahriman odbranivši šut Antonijevića sa 12 metara udaljenosti. Tako se na odmor otišlo minimalnim vođstvom Gornjomilanovčana.

U nastavku druga slika na terenu. Radovci vrše konstantan pritisak na zadnju liniju gostiju, a prvu obećavajuću situaciju vidimo u 53. minutu, Novakovićev udarac sa 22 metra završava pokraj gola. Samo što je ušao u igru, a u toku je bio 56. minut, Đurić je opalio po lopti sa 27-28 metara, ona je prohujala tik iznad prečke.

U 58. minutu neobjašnjivo i bespotrebno je u svom šesnaestercu rukom igrao Prestiž i za to je nagrađen žutim kartonom, a Rad penalom. Lopti je prišao Jovanović, njegov šut sa bele tačke uz pomoć stative je odbranio Puletić, ali na intervenciju drugog pomoćnog sudije, zbog toga što je ranije napustio gol liniju, udarac je ponovljen. Loptu sada uzima Đurić i vara Puletića, poslavši ga u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:1.
Posle izjednačenja uspostavljena je ravnoteža na terenu i igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Oba tima su do kraja po jednom ugrozila protivničke golmane. Prvo domaći preko Lazarevića u 78. minutu, šutirao je snažno sa oko 22 metra, Puletić vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner. Jedini put u drugom poluvremenu kada je gost pripretio desilo se u 84. minutu, Milisavljević je izveo slobodan udarac sa 20 metara, lopta je završila dvadesetak centimetara izvan okvira gola.

Do kraja susreta je viđena nesmotrenost mladog Antonijevića koji za 2 minuta dobija 2 žuta kartona i biva isključen, ali ni Lazarević kod domaćih nije zbog povrede mogao da nastavi susret, a pošto su domaći izvršili 4 izmene u 3 perioda igre, te obe ekipe susret završavaju sa po 10 igrača.
Sa po bodom mogu biti zadovoljne obe ekipe, svakoj je pripao po jedan period utakmice. Narednog ponedeljka u 17. kolu, Rad na Banjici dočekuje niški Radnički koji se nalazi u očajnoj formi, dok Metalac gostuje fenjerašu Bačkoj.

RAD - METALAC 1:1 (0:1)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Maksimović Đorđe. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Mikalački Ivan. STRELCI: Đurić 61.min (k.u.) (Rad), Jokić 38.min (Metalac). ŽUTI KARTONI: Damnjanović i Blažić (Rad), Vranjanin i Prestiž (Metalac). CRVENI KARTON: Antonijević 89.min (drugi žuti) (Metalac).
RAD: Kahriman, Đorić, Damnjanović (Đurić), Jovanović, Novaković, Ciger, Busnić (Ilić), Lazarević, Živković (Trifunović), Blažić (Trninić), Radivojević.
METALAC: Puletić, Vranjanin, Vasiljević, Katanić (Popović), Zoćević, Rogač, Antonijević, Milisavljević, Jokić (Maksimović), Vlalukin, Prestiž (Milićević).

Voždovac 1 : 1 Novi Pazar
Mladost (L) 1 : 1 Čukarički
Napredak 2 : 1 TSC
Partizan 1 : 0 Proleter
Javor Matis 1 : 3 Spartak ŽK
Radnik 3 : 0 Mačva