Nova pobeda, Voša ubedljiva protiv Mladosti

Detalj sa meča - foto: FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Mladosti rezultatom 3:0 (0:0), u četvrtom kolu Super lige Srbije. U meču koji je odigran bez prisustva gledalaca na "Karađorđu", strelci za Vošu bili su Bojić u 69, Saničanin u 84. i Đuričin u 87. minutu.

Prva dobra prilika na utakmici je viđena već u sedmom minutu, kada je Bojić iskoristio nesporazum između Kneževića i Šatare ispred šesnaesterca Mladosti, došao do lopte pre njih i dodao je do Čovića, koji je šutirao sa oko 25 metara, ali je lopta pogodila prečku. Voša je do vođstva mogla da dođe i posle kornera u 29. minutu, kada je Saničanin šutirao sa oko pet metara, ali je lopta i tada pogodila prečku gola Mladosti.

Na drugoj strani, gosti su uzvratili u 48. minutu, kada je, nakon centaršuta sa leve strane, sa desetak metara iskosa šutirao Babić, ali je Simić odlično odbranio. U 52. minutu, Voša je imala novu priliku i to nakon slobodnog udarca koji je izveo Drinčić sa čak 45 metara, ali je Knežević odbranio. Međutim, u 69. minutu, crveno-beli su ipak stigli do prednosti.

Stojković je prošao po levoj strani, a potom Vukadinović centrirao pred gol Mladosti, gde se na pravom mestu našao Bojić i sa metar-dva prosledio loptu u mrežu.

Već u 72. minutu, ekipa iz Lučana je mogla da izjednači nakon odličnog udarca Ješića sa oko 22-23 metra, ali je sjajno odbranio Simić. Sa druge strane, Vojvodina je povisila prednost u 84. minutu, nakon što je korner izveo Drinčić, a Saničanin sa dva metra prosledio loptu u mrežu.

Svega tri minuta kasnije, već je bilo 3:0 za crveno-bele, i to nakon što je Đuričin iskoristio sjajan dubinski pas od strane Stojkovića i sa dvadesetak metara lobovao istrčalog golmana Kneževića. Do kraja meča više nije bilo prilika, pa su crveno-beli ostvarili novu prvenstvenu pobedu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Simić – Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak (od 46. Đorđević) – Drinčić, Topić (od 62. Stojković) – Vukadinović (od 84. Đuričin), Čović (od 84. Zukić), Gemović (od 62. Mrkaić) – Bojić.

Mladost: Knežević – Jovanović, Krajišnik, Babić (od 76. Radivojević), Odita (od 76. Bojović) – Mićević, Samjuel, Ješić, Milošević – Jovanović, Šatara.

Novi Pazar 2 : 3 Javor Matis
Radnik 0 : 2 Partizan
Inđija 1 : 0 Napredak
Vojvodina 3 : 0 Mladost (L)
Rad 1 : 3 Voždovac
Zlatibor 1 : 5 Čukarički