15'

SLS: Inđija - Napredak 1:0

15.08.2020 fkindjija.rs

Detalj sa meča Inđija - Napredak, foto: FK Inđija

U 5.minut, prva šansa za domaće, Brana Ilić je prošao po desnoj strani, lepo ubacio loptu u peterac, ali se Nešković nije snašao. Par minuta kasnije prva dobra šansa za Napredak,centrirao je Milovanović, a preko gola šutirao Abubakar. U 25. minutu prekršaj za najstrožu kaznu nad Neškovićem napravio je Kostić. Siguran sa bele tačke bio je Milijan Ilić za vođstvo domaćih 1:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo pravih prilika na obe strane.

Na početku drugog dela tri izmene, u Inđiji umesto strelcaa gola Milijana Ilića, ušao je Stefan Purtić , a u Napretku dve izmene Umesto Kočića i Raškovića, ušli su Pavićević i Mijić.

U 54. minut, solo prodor Brane Ilića posle koga je domaćin iznudio korner., nastavljaju se napadi zeleno-belih Stefan Purtić, šutira, Jordanov brani. U 56. minut još jedna izmena u Inđiji, Bastajić ulazi umesto Mihajla Neškovića, koji je iznudio jedanaesterac.

Čvrsta borba na sredini terena bez pravih prilika pred oba gola. U 61. minutu izmene u gostujućem sastavu. Izašli su Kostić i Abubakar, ušli Živanović i Zuvić. Par minuta kasnije povredio se Dimitrov, i napušta teren, umesto njega na terenu Aleksić.

Nakon toga gostujući tim vrši poslednju izmenu, izašao Šarac a ušao Matić.  U 71. minutu sjajna odbrana Prekovića posle šuta Milovanovića. Domaći kontrolišu igru u finišu meča.  Poslednje dve izmene u domaćem timu, Tripković i Aleksa Jovanović, a izašli su Brana Ilić i Đorđević. Utakmica je zarvršena rezultatom 1:0. Ovo je prvi trijumf zeleno-belih u novoj sezoni.