Prijateljska utakmica: Fruška Gora (Ruma) - Polet (Nikinci) 4:1

Teren u Rumi - foto: facebook

U Rumi je odigrana prijateljska utakmica između ekipe Fruške Gore koja je član MOL Srema grupa "Zapad" i ekipe Poleta koja je član OFL Ruma. Popularnim "obućarima" ovo je bili generalna proba pred početak prevenstva koje počinje sledeće nedelje, kada im u goste dolazi ekipa Sremaca iz Berkasova. Može se reći da je generalka uspela, jer su se domaći posle veoma loše partije u Irigu, konačno povezali i odigrali kako treba.

Gosti iz Nikinaca su parirali domaćima koliko su mogli, ali razlika u kvalitetu je evidentna. Domaću ekipu u vođstvo je doveo Roksa u 25. minutu nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca. Prethodno je veliku šasnu za ekipu Poleta imao Miletić kada je iz izgledne situacije pucao pored gola. Roksa je ponovo bio strelac u 42. minutu nakon prodora Cvijetičanina, nakon neuspele ofsajd zamke ekipe iz Nikinaca. Rezultatom 2:0 se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu viđen je veliki broj izmena. Trenerski tandem na klupi "obućara" Matić - Dražić je nakon vođstva od 3:0 izmenio ključne igrače svoje ekipe i ukazao šansu mladim nadama. Oni su im odgovorili dobrom igrom i četvrtim golom. Četvrti gol postigao je mladi Bežanović kojeg je nesebično uposlio Đurđević. Nikinčani koji su danas igrali veoma ofanzivno do počasnog pogotka dolaze u 88. minutu preko kapitena Stevanovića. Malo pre toga, Jandrić je sjajno šutirao i pogodio prečku golmana domaće ekipe Mandića.

Sve u svemu jedna dobra provera za obe ekipe. Rumljani su sebe ubedili da su spremni za početak prvenstva, dok su nikinčani uvedeli gde su trenutno u odnosu na ekipe iz MOL, i imaju dovoljno vremena da izanaliziraju greške pred početak prvenstva.

Stadion: Fruške Gore. Strelci: Roksa u 25. i 42., Savić u 54. i Bežanović u 62. minutu, a Stevanović u 88. minutu za Polet.

FRUŠKA GORA: Mandić, Kopunović, Samardžija, Knežević, Karanfilović, Kolarović, Cvijanović, Roksa, Milovanović, Cvijetičanin, Gojković. Igrali su još i Savić, Đapić, Đurđević, Bežanović i Vlajsević.

POLET: Der, Živić, Vidić, Cvijanović, Damjanović, Marić, Vasić, Miletić, Nešković, Marković, Stevanović. Igrali su još i Petrović, Paravil, Lozančić, Bujanović, Lukić, Jandrić.

Graničar 1924 1 : 1 Graničar (K)
Fruška Gora 5 : 0 Sremac (J)
Trgovački 5 : 1 Sremac (B)
Sloboda 0 : 5 Fruškogorac
Sloga 6 : 1 Zmaj
Obilić 1993 1 : 2 OFK Zeka Buljubaša