Povoljan raspored za nadoknadu bodovnog deficita!

Aleksandar Andrejević, FK Proleter - foto: FK Proleter/arhiva kluba

Proleter se vratio iz Kruševca sa bodom u džepu i time ispunio zacrtani cilj. Zbirno sa 25 bodova, kraći su za dva izgubljena u završnici susreta sa fenjerašom iz Šapca. Prilika da vrate bodovni deficit biće u narednim utakmicama protiv ekipa koje se nalaze u donjem delu tabele.

U otvorenoj igri na stadionu "Mladosti", Novosađani su u nastavku imali nekoliko prilika, ali kad se podvuče crta nerešeno je najpravedniji ishod. Pouzdani i iskusni štoper Aleksandar Andrejević prenosi nam utiske iz Kruševca.

- Prepoznatljiva pas igra domaćina nam odgovara, i za tu taktiku smo imali spreman odgovor. Prvo poluvreme je proteklo u ispitivanju snaga, bez konkretnih akcija pred oba gola. U nastavku smo propustili 2-3 prilike preko Marjanovića i Mitrovića, ali nam je falio završni pas. Kišovito vreme, klizav i mokar teren uticali su na kvalitet prikazane igre - kaže Andrejević, stožer odbrane crveno-belih, koga krasi dobar pregled igre, brzina, precizan pas i skok.

Proleter u nastavku prvenstva ima nešto povoljniji raspored. Sledećeg vikenda u goste im dolaze posrnuli "građevinari". - Položaj na tabeli ne mora da bude merilo vrednosti ekipe. Rad je uprkos nezavidnoj situaciji na tabeli, pokazao u nekoliko navrata da mogu biti nezgodan i nepredvidiv rival. Igraju direktno, nešto poput Mačve, dugim i odbijenim loptama. Imamo protiv Beograđana povoljan skor i bliže smo pobedi. Već u narednu sredu odlazimo u Surdulici, a  22. marta ugostićemo novajliju iz Bačke Topole -  kaže Andrejević i nada se da će dobrim igrama uknjižiti nove bodove i napraviti skok ka sredini tabele.

Javor Matis : Inđija
Vojvodina : Partizan
Čukarički : Mačva
Spartak ŽK : Napredak