Pobeda Petrovoselaca u opštinskom derbiju

Jovičić (7) je postigao prvi gol u opštinskom derbiju kraj Tise - foto: V. Jankov

Jesenji lider bez izgubljenog boda Jedinsto iz Bačkog Petrovog Sela tek u trećem kolu nastavka uknjižilo je pobedu. Pre toga su izgubili i odigrali nerešeno, ali su u opštinskom serbiju bili bolji od "mladostaša" iz Radičevića rezultatom 2:0 i zadržali bodovnu prednost od osam bodova u odnosu na drugoplasiranu Slobodu iz Stare Moravice.

U prvom poluvremenu vodilase izjednačena borba na sredini terena bez izglednijih prilike pred bilo kojim golom. U nastavku je Jovičić u 72. minutu uspeo da matira Olujića, a samo desetak minuta kasnije rezervista D. Kalampar je udvostručio vođstvo i doneo prvu zasluženu prolećnu radost lideru na tabeli.

Jedinstvo - Mladost 2:0 (0:0)

Bačko Petrovo Selo: Igralište u SC „Jedinstvo“ kraj Tise. Gledalaca:100. Sudija: Milisav Matić(Srbobran). Strelci: Jovičić u 72. i D. Kolompar u 81. minutu za Jedinstvo. Žžuti kartoni: Jekić, Ilić, M. Tepić (Mladost).

Jedinstvo: Ereg, N.Kovačev, Vučković, Milovanov (od 68 Dabižljević), Jovičić, Bojanić (od 82. Varga), Deak (od 68. D. Kolompar), Mihslec (od 89. Gedelei), Anđelković, Kolompar, Hegediš.

Mladost: Olujić, Vojnović, D. Jekić, T. Tepić, Radovanović, S. Ilić (od 60. Nikodinović), N. Milin, S. Milin, Božić (od 77. Medurić), Đukić, M. Tepić.