Grbalj - Budućnost odloženo zbog nevremena, remi u Pljevljima, pobjeda Iskre

Meč 15. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore između Grblja i Budućnosti odložen je zbog nevremena. Jaka kiša i udari vjetra nijesu dozvolili fudbalerima dvije ekipe da istrče na teren.

Dva duela odigrana us od 13 sati, a Iskra je na Starom aerodromu nadigrala Podgoricu sa 2:1. Vodila je Iskra golom Nikole Karaklajića u 44. minutu, ali su gosti poravnali preko Nikole Vujnovića u 82. minutu. Ipak, u nadoknadi vremena Iskra sa penala stiže do 2:1 i pobjede, a strijelac je bio Milan Đurišić.

Tako je danilovgradska ekipa preuzela čelo tabele i ima 31 bod, dva više od Budućnosti i tri od Zete, ali te ekipe imaju po meč manje.

Duel u Pljevljima između Rudara i Zete završen je remijem 1:1. Vodio je Rudar golom Vula Vujačića od šestog minuta, a poravnanje gostima donio je Aleks Jamoa samo šest minuta kasnije.

U posljednjem meču dana OFK Titograd je na Starom aerodromu izgubio od OFK Petrovca sa 2:1. Vodio je Titograd golom Vojina Pavlović od četvrtog minuta, ali su preokret Petrovcu donijeli Miloš Kalezić u 47. minutu i Halil Muharemović u 63.

Sjutra će aktuelni šampion Sutjeska dočekati Kom.