Budućnost u goleadi savladala Kom, Iskra srušila Sutjesku!

Fudbaleri Budućnosti savladali su Kom kao gosti u 12. kolu Prve Telekom fudbalske Lige Crne Gore. Tim Branka Brnovića slavio je sa 3:2 na Zlatici i nastavio šampionsku trku sa Sutjeskom. Budućnost je povela u 17. minutu preko Igora Ivanovića, ali je poravnanje domaćima donio Sava Gardašević već na startu drugog poluvremena. Ipak, novo vođstvo  "Plavima" donio je Draško Božović golom u 53. minutu, a na visokih 3:1 poviso je Dejan Zarubica u 81. minutu. Drugi gol za Mladost postigao je Orlandić u 89. minutu.

Aktuelni šampion Sutjeska poražen je od Iskre 2:0 na Starom aerodromu jer se stadion u Danilovgradu renovira. Povela je Iskra u 51. minutu preko Milana Đurišića, da bi na 2:0 povisio isti igrač u 70. minutu sa bijele tačke.

Sada Budućnost ima 26 bodova na prvom mjestu, dok Sutjeska i Iskra dijele drugu poziciju sa po 24 boda.

Zeta je na Trešnjici odigrala 1:1 sa OFK petrovcem. Vodila je Zeta golom Srđana Krstovića od 27. minuta, ali je bod gostima donio Marković u 70. minutu.

Rudar je u Pljevljima bio bolji od OFK Titograda 3:1. Vodili su domaći golovima Marka Vukovića u trećem i Vula Vujačića u 32. minutu, da bi gosti smanjili na startu drugog dijela golom Igora Vukčevića.

Konačnih 3:1 za Rudar postavio je Vujačić svojim drugim golom na meču u 70. minutu.

U posljednjem meču večeri Podgorica je na DG areni remizirala sa Grbljem 1:1. Vodili su gosti golom Dejana Račića, a poravnanje Podgorici donio je Kejta Suzuki.