XS
SM
MD
LG

Rezultati 1. kola područnog kupa Sombora

Grb Fudbalskog saveza Vojvodine foto: wikimedia.org

Na samom početku reprezentativne pauze, koja ne važi za niželigaše, u sredini tekuće nedelje, u Srbiji je ova sreda bila itekako fudbalski aktivna, namenjena preostalim utakmicama kupa Srbije, Prvoj ligi Srbije, kao i područnim kupovima.

Mečevi u somborskom područnom kupu bili su uglavnom između timova iz različitih liga, te su bili jasno izraženi favoriti, ali to u velikom broju mečeva nije bio presudan faktor pobednika.

Rezultati

Stari Grad (Bačka Palanka) 3:2 Mladost (Bački Petrovac)

Sloga (Čonoplja) 3:0 Radnički (Sombor)

Radnički 1912 3:0 Mladost (Apatin)

Bratstvo 2019 (Prigrevica) 4:0 Kula

Dunav 1:6 Bratstvo 1946 (Prigrevica)

Hercegovac (Gajdobra) 3:0 Krila Krajine (Bačka Palanka)

ČSK (Čelarevo) 0:0 (5:3 pen.) Tekstilac (Odžaci)

Crvenka 1:1 (10:9 pen.) Hajduk (Kula)

podvučeno - službeni rezultat

Iznenađenja priredili su nam Bratstvo 2019 izbacivanjem tima iz jedne lige iznad njih, takođe isto su učinili Hercegovac ubedljivijom igrom protiv Krila Krajine, i možda najprijatnije iznenađenje prvog kola su crvenčani koji su u dramatičnoj penal seriji, posle 1:1 protiv Hajduka iz Kule, uspeli da izbace goste rezultatom 10:9. Radnički iz Sombora meč je predao Slogi, dok je apatinska Mladost predala meč Radničkom 1912 iz Sombora. 


Omladinac 0 : 0 Vojvodina 1928
OFK Vršac 3 : 0 Bečej 1918
Dunav : Dinamo 1945
Hajduk 1912 2 : 0 Kozara
Bačka 1901 3 : 1 Bratstvo 1946
Radnički (SM) 1 : 3 Železničar
Radnički 1912 3 : 0 1. Maj Ruma
Borac : Radnički (Zr)
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Železničar 10 9 1 0 28
2 Bačka 1901 10 7 2 1 23
3 OFK Vršac 10 6 1 3 19
4 Radnički 1912 10 5 3 2 18
5 Radnički (Zr) 9 5 2 2 17
6 Bratstvo 1946 10 5 1 4 16
7 1. Maj Ruma 10 5 0 5 15
8 Dinamo 1945 9 4 1 4 13
9 Bečej 1918 10 3 2 5 11
10 Borac 9 3 2 4 11
11 Omladinac 10 1 7 2 10
12 Radnički (SM) 10 2 3 5 9
13 Hajduk 1912 10 3 0 7 9
14 Kozara 10 2 3 5 9
15 Vojvodina 1928 10 1 4 5 7
16 Dunav 9 1 0 8 3