Zona Jug: Sedamnaestogodišnjak spasio Žitorađu

Andrija Ilić

U 8. kolu Zone Jug fudbaleri Žitorađe i Poleta 1980 iz Lapljeg Sela igrali su danas u Prokuplju 1:1, poluvreme 1:0 za Žitorađu. Bilo je ovo još jedno bledo izdanje Žitorađe koja je samo zahvaljujući sedamnaestogodišnjem golmanu Iliću osvojila bod. Prvo poluvreme je bilo veoma loše. Ni jedna ekipa nije uradila skoro ništa. Vredan pažnje je samo gol Paunovića iz slobodnog udarca za vođstvo Žitorađe.

Drugo poluvreme apsolutno je pripalo gostima sa Kosova. Igra na taj jedan gol dala rezultat u 83. minutu preko Micića. Gosti iz Lapljeg Sela mogli su i da pobede, imali su još četiri šanse u drugom poluvremenu koje je hladnokrvno odbranio Andrija Ilić, koji je danas bio jedina svetla tačka u sastavu Ivana Jovanovića.

Prokuplje: Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 100  Sudija: Stefan Stanković (Leskovac) 7,5. Strelci: V. Paunović u 34. minutu za Žitorađu, Micić u 83. minutu za Polet. Žuti kartoni: Dinić, Stamenković, Marjanović ( Žitorađa) Mirković, Popović (Polet). Crveni karton: Marjanović (Žitorađa) u 90. minutu.

Žitorađa: Ilić 8, Blagojević 5,5 (od 46. Petković 5,5) V. Paunović 6, L. Paunović 5,5, Krstić 5,5, Veselinović 5,5 Stanković 5,5 (od 53. Dinić 6) Stamenković 5,5, Marjanović 5,5, Ristić 6,5, Arsenijević 5 (od 66. Grujić 5).

Polet: Jovanović 6,5, Micić 7, Nikola N. Stanojević 5,5 (od 70. Živić 6) Mirković 6, Nikola R. Stanojević 7, Stević 6 (od 63. Petrović 6), Đorđević 6, Popović 6,5 (od 79. Đorić 6) Kitić 6,5, Aksić 6,5, Trajković 6,5.Igrač utakmice: Andrija Ilić (FK Žitorađa8.U istom rangu takmičenja Svetlost iz Badnjevca je danas ostvarila prvu pobedu. Badnjevčani su u Bobištu savladali istoimenu klub sa 5:1.