Rad siguran protiv Pančevaca

Ragbisti sa Banjice su i ovaj vikend uspešno okončali. Na dobroj staroj lokaciji, FK Heroj u Jajincima, ovog puta su savaldali ekipu Dinamo 1954 iz Pančeva rezultatom 62:5 (22:5), sa napomenom da je meč prekinut u 70. minutu, jer je Dinamo u tom trenutku ostao sa 10 igrača, pa je glavni sudija na ovom meču Miroljub Bukvić odsvirao kraj.

Meč je bio upitan da li će uopšte igrati, jer je Dinamo otpočeo meč sa 13 igrača. U dogovu trenera obe ekipe, odlučeno je da pri prvom prekidu, Građevinari izvedu 2 igrača iz igre i da se ostatak meča igra 13 na 13. U takvom izjednačenom sastavu, Rad je prvi došao do prednosti. Igrao se 3. minut kad je loptu na krilu dobio Jolić i neometano položo lotu u esej. Naš otvarač Marko Kapor je bio uspešan za 2 poena, za prednost od 7:0. Ekipa Dinama se posle tog eseja trgla i preko igrača druge linije, Marka Jaćimovića, postigla esej iz brze kazne za smanjenje prednosti na 7:5. U međuvremenu naš čep Alen Ćosović je zbog te kazne dobio žuti karton. Igrači Rada su posle tog esejea shvativši da moraju mnogo bolje da odigraju, stegli svoje redove. 7. minuta posle eseja Dinama, Marko Kapor iz kazne pogađa za 3 poena za 10:5. U drugom delu prvog poluvremena, Rad postiže još dva eseja. Prvo je naš stub Vraneš u 28. minutu dao esej, a pet minuta kasnije u listu strelaca se upisao i Lozničanin Nemanja Rikalović. Uz jednu uspešnu konvreziju, rezltat je u tom trenutku glasio 22:5, što je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena.

Rad je u drugom poluvremenu krenuo sa dvojicom novih igrača sa klupe. U igru su ušli Orlović i Jerković, koji su vidno doneli sigurnost u igri Građevinara. I upravo je Orlović u 49. minutu postigao esej uz uspešnu konverziju Kapora, povećan je rezltat na 27:5. Samo 3 .minuta kasnije, novi esej za ekipu sa Banjice. Ovoga puta egzekutor je bio mladi Relja Pećanac, koji je sjajno ispratio akciju melea i položio loptu iza linije protivničkog gola za 34:5. Kapor je siguran za dva poena, 36:5. Novi esej pada u 55. minutu, ovaj put Jerković postiže esej za 41:5. Nastavak “goleade” Radovaca nastavio se u 61. minutu, naš arijer Mirko Ranković postiže esej, a po običaju Marko Kapor uspešan u šutu za dva, za 48:5. Samo 3. minuta kasnije Jerković postiže svoj drugi esej, a naš otvarač je opet siguran u konvertiji, za 55:5. U 67. minutu naš igrač druge linije Karanović takođe postiže esej za 60:5, uz uspešnu konverziju za 62:5. Nešto malo kasnije, u 70. minutu, kao što smo već spomenuli, zbog povrede igrača Dinama i bez mogućnosti zamane, sudija Bukvić je odsirao kraj. S obzirom da je već bio skoro kraj meč, važi se rezultat koji je bio do tad na snazi, tako da na kraju rezltat glasio. Rad 62, Dinamo 1954 5.

Rad je ovom pobedom i zvanično obezbedio ulazak u plej of, dok je drugi protivnik RK partizan, koji je u direktnom okršaju za ulazak u plej of, savladao Vojvodinu sa 69:0. U poslednjem kolu regularnog dela sezone Partizan u subotu od 17 časova na Adi Ciganliji dočekuje Rad i ta će utakmica odrediti koja će ekipa imati prednost domaćeg terena. U drugom meču za vikend sastaju se Vojvodina i Dinamo 1954. Prva utakmica plej ofa je na programu 28-29 septembar, a druga 26-27 oktobar. Igra se na dve dobijene, a potencijalna 3. utakmica bi se odigrala 2-3 novembra.

Za Rad na utakmici protiv Dinama 1954 su nastupili: Vladimir Đukić, Milan Trujkić, Predrag Vraneš (5), Vojin Karanović (5), Nemanja Rikalović (5), Stanislav Ljubičić, Relja Pećanac (5), Alen Ćosović, Milan Mitrović, Marko Kapor (2, 3, 2, 2, 2, 2, 2, 2), Mateja Mujović, Luka Nešić, Miladin Živanov, Miroslav Jolić (5), Mirko Ranković (5), Stefan Jerković (5, 5), Uroš Babić i Milan Orlović (5).

Izvor: rugbypobednik.com

Partizan 55 : 14 Rad Mozzart